.
.
.

جهان در انتظار «گالاکسی S5»با مانیتوری بزرگ‌تر است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شرکت کره‌ای «سامسونگ»، رقابت خود را برای در اختیار گرفتن سهمی بیشتر از بازار جهانی تلفن‌های هوشمند ادامه می‌دهد. این شرکت در صدد است تا ورژن جدید خود از مدل تلفن‌های هوشنمند «گالاکسی» را در ماه فوریه جاری، به بازار عرضه کند. انتظار‌ها این است که مزایا و امکانات جدیدی در این ورژن به مانیتور، دوربین و شاید بخش‌های دیگری از دستگاه اضافه شود.

«ساموسونگ» از خبرنگاران دعوت کرده تا روز بیست و چهارم فوریه، در شهر بارسلون حاضر شوند تا در مراسم معرفی تلفن هوشمند جدید با نام «گالاکسی اس۵» شرکت کنند. برخی تحلیل گران معتقدند که عجله «سامسونگ» در ارائه ورژن جدید تلفن‌های همراه خود به نتایج فروش «گالاکسی اس۴» ارتباط دارد که کمتر از توقع‌ها بود. این بدان معنی است که تلفن جدید در تلاش است از جایگاه «سامسونگ» در بازار جهانی تلفن‌های هوشمند، حفاظت کند.

شرکت «ساموسونگ» که بزرگ‌ترین تولید کننده تلفن‌های همراه در جهان است، خود را آماده می کند تا پایین‌ترین میزان سود سالانه خود در طول هفت سال اخیر را اعلام کند. این اتفاق به دلیل رقابت شدیدی است که «ساموسنگ» با شرکت آمریکایی «اپل» تولید کننده تلفن‌های هوشمند «آیفون» با آن مواجه است، به ویژه پس از آنکه «اپل» ورژن «آیفون۵اس» را به بازار عرضه کرد که نسبتا ارزان است.

بسیاری از رسانه‌های غربی، پیش بینی‌های خود را درباره امکانات جدید تلفن همراه «گالاکسی اس۵» مطرح کرده‌اند. برخی از منابع می‌گویند که مانیتورش بزرگ‌تر از ورژن‌های سابق خواهد بود و به ۲۵. ۵ اینچ خواهد رسید. همچنین با دو بدنه به بازار خواهد آمد، بدنه فلزی و بدنه پلاستیکی و در این زمینه از تلفن‌های هوشمند «آیفون» تقلید کرده که به رنگ‌های مختلف به بازار آمده است.

برخی پیش بینی‌ها حاکی از آن است که دوربین تلفن همراه جدید سامسونگ، پیشرفته‌تر و دقیق‌تر خواهد بود و تصاویری با رزولوشن بالاتری به ثبت خواهد رساند، به گونه‌ای که ۱۶ مگا پیکسل خواهد بود در حالی که ۵اس، ۱۳ مگه پیکسل بود.

برخی دیگر از پیش بینی‌ها می‌گوید که مانیتور ورژن جدید سامسونگ نه تنها بزرگ‌تر خواهد بود بلکه واضح‌تر و حساستر خواهد بود به گونه‌ای که می‌توان تا میزان (۱۴۰۰ در ۲۵۶۰) تصویر را زوم کرد.

«ساموسونگ» زمان عرضه ورژن جدید تلفن هوشمند خود را همزمان با برگزاری کنفرانس جهانی تولید کنندگان تلفن‌های هوشمند در شهر بارسلونای اسپانیا تعیین کرده تا بتواند تولیدات خود را مورد جلب قرار دهد و شرکت کنندگان در کنفرانس را به آن مشغول کند.

شایان ذکر است که «سامسونگ» نه تنها با شرکت بزرگ «اپل» رقابت می کند بلکه رقابتی شدید با شرکت بزرگ چینی Lenovo Group نیز دارد؛ شرکتی که به تولید کنندگان تلفن‌های هوشمند پیوسته است و هم اکنون سهم بالایی در بازار تلفن‌های هوشمند چین دارد.

شرکت چینی Lenovo اعلام کرده است که بخش تولید تلفن‌های همراه «موتورلا» وابسته به شرکت «گوگل» را در مقابل ۹. ۲ میلیارد دلار آمریکا، خریده است.