.
.
.

ادوارد اسنودن: آمریکا میخواهد مرا بکشد

در اشاره به مقاله مقامات امنیتی آمریکایی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ادوارد اسنودن، پیمانکار سابق سرویس های اطلاعاتی آمریکا در مصاحبه با تلویزیون آلمانی گفته است مقام های آمریکا در تلاش هستند تا مرا به قتل برسانند.

اسنودن در مصاحبه اش به مقاله ای که در سایت "بازفید" منتشر شده اشاره نمود و گفت که افسران اطلاعاتی آمریکا در این مقاله در مورد من نوشته اند:"می خواهیم مرده اش را ببینیم."

ادوارد اسنودن در ماه جولای سال 2013 میلادی اطلاعات امنیتی محرمانه و عملیات گسترده اطلاعاتی سازمان استخباراتی آمریکا را افشا کرد که بعد از آن روسیه به اسنودن پناهندگی یک ساله داد.

یکی از افشاگریهای اسنودن مسئله شنود تلفنی انگلا مرکل نخست وزیر آلمان از سوی مرکز استخباراتی امریکا بود که این ماجرا خشم دولت و مردم آلمان را برانگیخت.

بعد از سپری شدن مدتی از این ماجرا، سرانجام باراک اوباما رییس جمهور امریکا هفتۀ گذشته، به تلویزیون آلمانی" دی. اف" گفت که شنود تلفن همراه خانم مرکل یک اشتباه بوده و دیگر تکرار نخواهد شد.

امریکا اسنودن را به دزدی از اموال دولتی، انتشار غیر مجاز اطلاعات دفاعی، و نشر اطلاعات امنیتی محرمانه متهم کرده است.

براساس گزارش ها، هر فردی که به چنین کار متهم گردد حد اکثر مجازات اش در آمریکا ده سال زندان می باشد.

ادوارد اسنودن از چند ماه به اینسو دست به افشاگری‌های گسترده در مورد فعالیت‌های جاسوسی آمریکا زده و اکنون تحت پیگرد قرار دارد. او در حال حاضر از روسیه پناهندگی موقت سیاسی دریافت کرده است.