.
.
.

سه پلیس روسی در شمال قففاز کشته شدند

در یک درگیری با شورشیان منطقه ناآرام قفقاز شمالی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

کمیته ملی ضد تروریسم روسیه روز چهارشنبه 15 ژانویه اعلام کرد سه افسر نیرویهای ویژه روسی در یک عملیات بر ضد شورشیان در منطقه ناآرام قفقاز شمالی کشته شدند.

روسیه به اقدامات امنیتی خود در آستانه برگزاری المپیک زمستانی در شهر سوچی در کنار دریای سیاه در ماه آینده افزوده است. این کشور از آن بیم دارد که شورشیان شمال قفقاز دست به حملاتی در این منطقه بزنند.

شهر سوچی در 550 کیلومتری منطقه خاساویورت در منطقه داغستان قرار دارد که این عملیات ویژه در آن رویداده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، این کمیته در یک گزارش در وبسایت خود، به محاصره یک خانه طی یک "عملیات ضد-تروریستی" در روستای کارلانیورت توسط نیروهای پلیس و ویژه اشاره کرده که در آن شورشیان مسلح پنهان شده بودند.

در این گزارش آمده: "افراد مسلح سعی کردند تا حلقه محاصره را با آتش سلاحهای خودکار و نارنجک بشکنند."

"سه افسر نیروهای ویژه کشته و 5 نفر هم زخمی شدند که حال تعدادی از آنها وخیم است."

بنا بر این گزارش حداقل دو نفر از شورشیان هم در این حمله کشته شدند.

گفته می شود که یکی از این دو نفر مارات ادریس، رهبر گروه شورشیان داغستان است که در انفجار یک خودرو در سال گذشته در شهر توریستی پیاتاگورسک، که به کشته شدن سه پلیس انجامید دست داشته است.

کمیته ملی ضد تروریسم روسیه گفت: "متخصصان مواد منفجره هم اکنون مشغول بازرسی مناطق اطراف این عملیات هستند."

نیروهای ویژه روسیه معمولا در عملیات امنیتی خود اتهامات جنایی سنگینی را به کشته شدگان نسبت می دهند بدون آنکه مدارکی ارائه دهند.

سیاستمداران ارشد روس روز سه شنبه لایحه را تنظیم کردند که زندانهای بلند مدت تری را برای کسانی که دست به حملات مرگبار می زنند در نظر گرفته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم