ویدیوی منفجر شدن پیکر یک نهنگ مرده در ساحل جزایر فارو

هنگام بازدید یک دانشمند زیست شناس اتفاق افتاد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ویدیوی منفجر شدن نهنگی مرده هنگام بازدید یک دانشمند زیست شناس از ساکنان مجمع جزایر فارو، به طور گسترده ای در شبکه یوتیوب منتشر شده است .

این نهنگ غول پیکر با دهها تن وزن و 14 متر طول، روز سه شنبه گذشته در ساحل یکی از جزایر "فارو" واقع در شمال اروپا پیدا شد.

ساکنان مجمع جزایر "فارو" پس از یافتن این نهنگ مرده تصمیم گرفتند که آن را به موزه ملی انتقال دهند تا زیست شناسان در باره آن به بحث و بررسی علمی بپردازند. اما به دلیل غول پیکر بودن این نهنگ نتوانستند به راحتی آنرا منتقل کنند.

لذا به پیشنهاد "بگارنی میکلسن" دانشمند زیست شناس وهمکار وی "ویبرگ جانسن" تصمیم گرفتند که ابتدا گوشت، امعاء و احشاء داخلی این نهنگ را خالی کنند و تنها اسکلت آن را برای بررسی به موزه ملی انتقال دهند.

اما نهنگ غول پیکر مانند خیلی از حیوانات دیگر پس از مردن پیکرش به شدت باد کرده بود و به همین دلیل هنگامی که یکی از دانشمند زیست شناسی برای شکاف پوست آن چاقو را در جسدش فرو کرد، ناگهان منفجر شد.

زیست شناسان معتقدند که این انفجار ناشی از بوجود آمدن گازهایی در داخل اندام این نهنگ بوده است و این گازها به شدت به پوست نهنگ فشار آورده و با اولین کارد منفجر شدند.

زیست شناسان می گویند مرگ نهنگ ها به ویژه وقتی که در ساحل دریاها رخ دهد، مشکل بزرگی را برای ساکنان آن منطقه بوجود می آورد. چون جسم بزرگ آنها به راحتی قابل انتقال نیست به همین دلیل در سال 1970 آمریکایی ها برای اولین بار برای انتقال پیکر یک نهنگ مرده در ساحل فلورینس در ایالت اورگان آمریکا ابتدا آن را با مواد "تی ان تی" منفجر کردند (Oregon's Exploding Whale) و پس از تصویر برداری اندام متلاشی شده آن را انتقال دادند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید