دبی میزبانی نمایشگاه جهانی اکسپو۲۰۲۰ را به دست آورد

با برتری بر ازمیر، سائوپائولو و اکاتنبرگ

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

شهر دبی موقف شد با برتری بر دیگر شهرهای رقیب خود، میزبانی نمایشگاه جهانی تولیدات صنعتی ''اکسپو'' ۲۰۲۰را به دست آورد.

روند رای گیری برای انتخاب شهر میزبان به مدت سه ساعت و در سه مرحله در پاریس پایتخت فرانسه برگزار شد. در مرحله اول ازمیر ترکیه از دور رقابت ها خارج شد. در مرحله دوم شهر سائو پائولوی برزیل نتوانست آرای لازم برای حضور در رقابت های مرحله سوم را به دست آورد.

بدین ترتیب رقابت در مرحله سوم میان دبی و اکاتنبرگ روسیه برگزار شد.

رای گیری در دفتر سازمان بین المللی نمایشگاه ها در پاریس پایتخت فرانسه برگزار شد که مسئولیت برگزاری نمایشگاه و نظارت بر انتخابات کشور میزبان را بر عهده دارد. در این رای گیری نمایندگان ۱۶۸ کشور شرکت کردند.

نمایشگاه اکسپو یکی از بزرگترین کنگره های جهانی به شمار می آید که هر پنج سال یک بار برگزار می شود. دبی از ابتدا یکی از قوی ترین نامزدهای میزبانی این نمایشگاه بود چرا که این شهر به یکی از مراکز گردشگری و سرمایه گذاری تبدیل شده است.

اما شعاری که امارات متحده عربی برای میزبانی اکسپو۲۰۲۰ مطرح کرد ''ارتباط عقل ها و ساخت آینده'' است.

نمایشگاه های اکسپو در گذشته شاهد ارائه بسیاری از تولیدات بزرگ جهانی بوده، به ویژه اکسپو ۲۰۰۵ ژاپن که در آن از جدیدترین روبات جهان پرده برداری شد. پیش از آن نیز نمایشگاه های اکسپو شاهد ساخت بناها و نماهایی بودند که به نماد شهرهای میزبان نمایشگاه تبدیل شد.

پیشتر موسسه ''آکسفورد اکونومکس'' در گزارشی به فرصت های شغلی در بخش گردشگری امارات اشاره کرده بود که ۴۰ درصد فرصت های شغلی است که سال های ۲۰۱۳ تا ۲۰۲۱ به وجود خواهد آمد و شمار آن به ۲۷۷۱۴۹ فرصت شغلی می رسد.

این گزارش ادامه داده است که ۹۰درصد از این فرصت های شغلی در سالهای ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۱ و در جریان آمادگی برای میزبانی ''اکسپو۲۰۲۰'' به وجود خواهد آمد و پیش بینی می شود ۲۵ میلیون نفر برای حضور در نمایشگاه، به امارات سفر کنند. احتمال می رود بخش بزرگ شغل هایی که در این زمینه به وجود می آید به شغلهای دائمی برای ارائه خدمات به اقتصاد رو به رشد امارات در دوره پس از نمایشگاه تبدیل شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید