افتتاح نمایشگاه قطار تاریخی پاریس-بغداد موسوم به "اورینت اکسپرس"

این قطار در ابتدای قرن بیستم اروپا را به خاورمیانه متصل میکرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

روز دوشنبه نمایشگاه قطار سریع السیر شرق موسوم به "اورینت اکسپرس"، که در اوایل قرن بیستم سریعترین و راحت ترین قطار مسافرتی غرب به شرق بود، در پاریس پایتخت فرانسه افتتاح شد.

این قطار از پاریس حرکت می کرد، و پس از عبور از پایتخت های مصر، عراق، اسرائیل کنونی، و شهرهای اورشلیم، عکا، حیفا، یافا، حلب، موصل، به بغداد و بصره می رسید.

مسئولان نمایشگاه عکس ها، دست نوشته ها، فیلم ها، نقشه ها و دیگر اسناد و مدارک مربوط به قطار را به بازدیدکنندگان نمایشگاه نشان می دهند و سپس برای یک تور کوچک آنها را سوار یکی از واگن های حقیقی این قطار کرده و به گردش میبرند.

هنوز داستان های قطار "اورینت اکسپرس" تمام نشده است و قصه های شیرین و به یاد ماندنی "آگاتا کریستی" در رمان "جنایت در اورینت اکسپرس" به پایان نرسیده است. بیش از 13 داستان در باره رازهای نهفته در مسافرت های طبقه مرفه از آلمان به بغداد، استانبول، بیت المقدس و بیروت نوشته شده است.

"اورار وینو" یکی از مسئولان این قطار می گوید:" شرق اکسپرس جهان غرب را از پاریس به مشرق زمین در استانبول، تهران، بغداد و دیگر مناطق جهان عرب متصل می کرد.

در همین حال ژاک لانگ، رئیس بخش جهان عرب در نمایشگاه، ابراز امیداوری کرد که نمایشگاه "شرق اکسپرس" بیش از نیم میلیون بازدید کننده را به خود جلب خواهد کرد.

لانگ افزود: "این نمایشگاه در پایتخت هایی که قطار شرق اکسپرس زمانی از آنها میگذشت هم افتتاح خواهد شد".

وی اظهار داشت:" ترکیه، اتریش و لبنان با برگزاری این نمایشگاه موافقت کردند".

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید