هواپیمای آینده با بدنه شفاف... تخیلی که به واقعیت می پیوندد

هواپیمایی به شکل بدن پرندگان و دوست محیط زیست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

لذت تماشای ستارگان، از ویژگی های هواپیماهای شفاف است؛ تخیلی که بنا به گفته شرکت ''ایرباس'' ممکن است به حقیقت بپیوندد.

این هواپیما، تمام اجزایش هوشمند است. بدنه اش عبارت است از یک مانیتور بزرگ رایانه ای که امکان تنظیم درجه حرارت یا تبدیل شدن به دیوارهای شیشه ای شفاف را دارد. همچنین رنگش پیرو نور در فضای بیرونی، تغییر می کند.

شکل این هواپیمای آینده آن گونه که ایرباس می گوید، همچون بدن پرندگان است و حرکت های استخوان های پرندگان را به خود می گیرد تا در پرواز به کمکش آید.

این هواپیما دوست محیط زیست است چرا که از مواد بازیافتی و از مواد برگرفته از الیاف گیاهان ساخته می شود تا در برخورد با هوا سبک تر و قابل انعطاف تر باشد. همچنین در آن به جای دو کلاس برای مسافران، سه کلاس تعبیه می شود .

علاوه بر بخش اصلی که در آن مسافر می تواند راحت باشد و از درمان های بدنی برخوردار شود، بخش های دیگری نیز در این هواپیما در نظر گرفته می شود از جمله بخش تفریحی که مسافر می تواند در آن از ورزش مورد علاقه خود از راه مانیتورهای سه بعدی هولوگرام بهره مند شود.

بخش دیگر بخش یارانه ای است که مسافر می تواند به طور مستمر با اینترنت ارتباط داشته باشد. علاوه بر آن سالن کنفرانس نیز تعبیه شده است که صندلی های آن از موادی ساخته شده که خود بخود تمیز می شوند، و قابلیت تغییر شکل به خواسته فرد استفاده کننده را دارد. روبروی این صندلی ها هم مانیتورهای سه بعدی هولوگرام تعبیه شده است.

برای کاهش سر و صدای هواپیما بالهای این هواپیمای آینده، در بخش پشتی آن نصب شده است.

دیوارهای شفاف، رازی است که شرکت ایرباس برای خود نگاه می دارد تا این هواپیما مشکلی باشد برای کسانی که از پرواز می ترسند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید