فرانسه: سخنان آیت الله خامنه‌ای مذاکرات هسته‌ای را دشوارتر میکند

با غیر قابل قبول خواندن اظهارات رهبر ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دولت فرانسه به سرعت به سخنان روز چهارشنبه ۲۰-۱۱-۲۰۱۳ آیت الله علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی ایران واکنش نشان داد و اعلام کرد که این سخنان در خصوص اسرائیل و لزوم نابودی این کشور، مذاکرات هسته ای در ژنو را با دشواریهای بیشتر روبرو میکند.

به گزارش خبرگزاری ''فرانسه'' یک مقام مسئول در دفتر ریاست جمهوری این کشور گفت: ''محتوای سخنان امروز خامنه ای غیرقابل قبول است و روند مذاکرات هسته ای را با دشواریهای بیشتر روبرو می سازد.''

آیت الله خامنه ای در سخنانی در جمع بسیجیان گفته است: ''پایه های رژیم صهیونیستی به شدت سست است و این رژیم محکوم به زوال است."

دور جدید مذاکرات هسته ای میان ایران و کشورهای گروه ٥+١ از بعدازظهر روز چهارشنبه و پس از صرف "ناهار کاری" با حضور محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی و کاترین اشتون، رئیس دیپلماسی خارجی اتحادیه اروپا، برگزار می شود.

این مقام دولتی فرانسه با اشاره به دور جدید مذاکرات هسته ای تاکید کرد: ''به طور قطع دولت فرانسه خواهان آن است که مذاکرات به سرانجام برسد.''

به گفته این مقام مسئول، فرانسه خواهان یک توافق جدی و قاطع است که شامل تمامی ابزارهای تضمین کننده باشد.

آیت الله خامنه ای در سخنان خود گفته است: ''از یک طرف اصرار دارم که از مسئولین فعلی در بحث مذاکرات حمایت کنم، نیاز به کمک دارند و من هم کمک می کنم؛ از طرف دیگر اصرار دارم یک قدم از حقوق هسته‌ای ملت نباید عقب‌نشینی بشود، خطوط قرمز باید رعایت شود".

در دور پیشین مذاکرات هسته ای میان جمهوری اسلامی ایران و گروه ۱+۵، فرانسه موضع "سخت گیرانه تری" در قبال برنامه هسته ای ایران اتخاذ کرد.

دور پیشین مذاکرات که ده روز پیش در ژنو برگزار شد، بی نیتجه به پایان رسید.

در آستانه این دور از مذاکرات که از امروز در ژنو برگزار می شود، دولت فرانسه می گوید موضع سختگیرانه این کشور، طی ده روز گذشته و در جریان تهیه متن پیش نویس نشان داد که شرایط کافی برای رسیدن به توافق نهائی مهیا نبوده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید