اعلام فاجعه ملی در فیلیپین پس از ابر توفان هایان

توسط رئیس جمهور این کشور اعلام شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بدنبال ابرتوفان هایان در فیلیپین، رییس جمهور این کشور، بنیگنو آکینو وقوع فاجعۀ ملی را اعلام کرد.‌ وی هدف از این کار را افزایش تلاش ها برای رساندن کمک ها به نیازمندان در بخش های توفان زده بیان نمود.

گمان می رود، بیش از ده هزار نفر در نتیجه این توفان نیرومند در دو ایالت فیلیپین جان باخته باشند و بیش از شش صد هزار تن دیگر از خانه های خود بیخانمان شده و 10 میلیون نفر از جمعیت این کشور به نوعی تحت تاثیر قرار گرفته باشند.

تصویرهای برداشته شده از این بخش ها، نمایانگر ویرانی گسترده هستند. درهمین حال کشور های خارجی از جمله ایالات متحده آمریکا و بریتانیا به منظور کمکرسانی فوری به آسیب دیدگان این ابر توفان، کشتی های جنگی خود را که در منطقه آسیا ماموریت دارند به سوی آبهای فیلیپین اعزام کردند.

پنتاگون گفته است که کشتی هواپیمابر جرج واشنگتن را از سواحل هنگ کنگ به بخش های آسیب دیده فیلیپین اعزام کرده است تا در ‌عملیات امداد رسانی شرکت کند.

بر اساس گزارش های مخابره شده، هنوز در کنار جاده‌های شهر "تاکلوبان" که در کانون طوفان قرار داشت، اجساد زیادی وجود دارد.
به علت آسیب دیدگی شدید راه ها، ارتباط با تمام مناطق آسیب دیده مشکل است. به همین دلیل انتظار می رود تلفات انسانی بسیار بالا باشد. تاکنون اجساد بیش از 1600 تن شمارش شده است.

مردم در این شهر و بسیاری از نقاط آسیب دیده با کمبود غذا و آب آشامیدنی سالم مواجه هستند.

ازسوی دیگر، سازمان ملل متحد گفته است که مقام های محلی در شهرهای توفان زده برای دفن اجساد به تدابیری از جمله حفر گورهای دسته جمعی 300 تا 500 نفری روی آورده‌اند.

طوفان همچنین شهر ساحلی کوچک "بیزی" در 10 کیلومتری "تاکلوبان" را با خاک یکسان کرده است.

توفان هایان شدیدترین توفانی است که تاکنون ثبت شده است. در گزارش های مختلف سرعت آنرا بین 320 تا 350 کیلومتر در ساعت گزارش داده اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید