اعتراف جان کری به جاسوسی دستگاه امنیتی آمریکا در کشورهای اروپایی

با تاکید براینکه در جمع اطلاعات براى مبارزه با تروریسیم زیاده روی شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جان کری وزیر امور خارجه آمریکا برای نخستین بار روز جمعه 1-11-2013 به گور مستقیم نسبت به ماجرای شنود تلفنی و اینترنتی دستگاه امنیتی آمریکا در کشورهای اروپایی اعتراف کرده است.

وزیر خارجه آمریکا در کنفرانسی در لندن از طریق لینک ویدئویی اظهار داشت :"من اعتراف می کنم که در برخی حالت ها همانطور که آقای اوباما بیان کردند سازمان امنیت ملی آمریکا در ماموریت هایش در جاسوسی زیاده روی کرده است ".

وی افزود:" او با رئیس جمهور آمریکا تلاش خواهند کرد که از وقوع چنین حالت هایی در آینده جلوگیری کنند.".

در این کنفرانس که ویلیام هیگ وزیر خارجه بریتانیا نیز در آن حضور داشت، وزیر خارجه آمریکا گفت:"ایالات متحده برای افزایش نظارت اطلاعاتی خود جهت مبارزه با حملات تروریستی نیازی ضروری دارد و آنچه در این میان اتفاق افتاده در راستای این نیازهای اطلاعاتی بوده است. اما من به شما اطمینان می دهم که از مردم بیگناه در این روند سوءاستفاده نشده و فقط تلاشی برای جمع آوری اطلاعات بوده. درست است که در مواردی نیز زیاده روی شده است."

اعتراف کری 10 روز پس از بالا گرفتن اختلاف و کشمکش در باره ماجرای جاسوسی انترنیتی دستگاه امنیتی ایالات متحده در کشورهای اروپایی صورت می گیرد.

کری در پایان گفت:" رئیس جمهور آمریکا مصمم است که در نحوه جمع آوری اطلاعات در سیستم امنیتی تجدید نظر کند تا کسی احساس نکند که در این راستا فریب خورده یا مورد سوء استفاده قرار گرفته است".

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید