چهار گروگان فرانسوی پس از سه سال و سه ماه در نیجر آزاد شدند

بنا بر اعلام رئیس جمهوری فرانسه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پس از گذشت سه سال و سه ماه از ربودن چهار گروگان فرانسوی در نیجر، فرانسوا اولاند رئیس جمهوری فرانسه که در سفری رسمی در اسلواکی حضور دارد، آزادی آن ها را اعلام کرد.

این چهار شهروند فرانسوی از محل کار خود در شهر ''ارلیت'' ربوده شده بودند؛ شهری که معادن اورانیوم زیادی دارد و آن ها برای گروه ''اریوا'' کار می کردند. شاخه القاعده در غرب جهان اسلامی ۱۶ دسامبر ۲۰۱۰، آن ها را به گروگان گرفته بود.

رئیس جمهوری فرانسه در سخنانی گفت: ''می خواهم یک خبر خشنود کننده اعلام کنم، رئیس جمهوری نیجر اکنون به من اطلاع داد که چهار گروگان ما در این کشور آزاد شدند، گروگان ها در ارلیت هستند.''

او افزود: ''می خواهم سپاسگذاری خودم را از رئیس جمهوری نیجر که موفق به تضمین آزادی شهروندان ما شد، ابراز کنم.''

اولاند همچنین از سه سال رنج های شهروندان به گروگان گرفته فرانسوی و خانواده هایشان سخن گفت که اکنون به پایان رسیده است.

پاسکال رابر مادر پیر لاکران یکی از گروگان های آزاد شده فرانسوی در مصاحبه با شبکه های تلویزونی با ابراز شادی خود از آزادی پسرش گفت که تماس اولاند با او بسیار خوشحالش کرده و برایش یک سوپرایز بود. او گفت که فرزندش هم اکنون در فرودگاه نیجر است و در راه منزل خود که سه سال از آن به اجبار دور بوده، قرار دارد.

شایان ذکر است که مادر پیر لاکران در اعتراض به گروگان گرفته شدن فرزندش تظاهرات برگزار می کرد و از دولت فرانسه به دلیل ناکامی در آزاد سازی فرزندش و دوستان او، انتقاد می کرد.

لوران فابیوس وزیر امور خارجه و جان اف لودریان وزیر دفاع فرانسه که به نیجر رفته اند، مور استقبال رئیس جمهوری این کشور قرار گرفتند و چهار گروگان فرانسوی به آن ها تحویل داده شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید