وزیر آفریقای جنوبی در نیویورک به جرم تروریسم دستگیر شد

به علت عدم به روز بودن لیست تروریستها در آمریکا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یکی از وزرای کابینه دولت آفریقای جنوبی پس از ورود به فرودگاه نیویورک به جرم تروریسم دستگیر شد. نام این وزیر در لیستی از افراد تروریست قرار داشت که طی 20 سال اخیر بروز نشده بود. این وزیر در گذشته یکی از فعالان ضد آپارتاید در آفریقای جنوبی بوده است.

به گزارش سازمان سخن پراکنی آفریقای جنوبی "توکیو سکساویله" 60 ساله، یکی از اعضای کابینه دولت آفریقای جنوبی پس از ورود به فرودگاه "جان اف کندی" نیویورک به جرم تروریست بودن دستگیر شد. وی پس از دخالت سفیر این کشور آزاد گردید.

در دوران رژیم آپارتاید آفریقای جنوبی بسیاری از فعالان ضد این رژیم اجازه ورود به آمریکا را نداشتند و سازمان های اطلاعاتی آمریکا لیستی از اسامی این افراد تهیه کرده بود که اسم این وزیر هم در همان لیست بیست سال پیش قرار داشت. آمریکایی ها هنوز این لیست را با وجود اینکه رژیم آپارتاید از بین رفته و به تاریخ پیوسته به روز نکرده اند. گفته می شود هنوز اسامی بسیاری از رهبران ضد آپارتاید آفریقای جنوبی در این لیست سیاه قرار دارد.

نلسون ماندلا در سال 1994 به عنوان اولین رئیس جمهور سیاه پوست در آفریقای جنوبی انتخاب شد اما در سال 2008 اسم وی از این لیست حذف شد!

"توکیو سکساویله" همراه با نلسون ماندلا 13 سال در جزیره "روبن آیلند" هم بند بودند.

سکساویله یکی از ثروتمندترین شهروندان آفریقای جنوبی است. او پس از آنکه پلیس نیویورک آزادش کرد، بلافاصله به کشورش بازگشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید