کری گزارش مذاکرات با ایران را به کنگره ارائه می دهد

برای بررسی مسئله تشدید تحریم ها علیه تهران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزیر خارجه آمریکا قرار است روز پنج‌شنبه آینده به هدف مذاکره با سران مجلس سنا بر سر لایحه افزایش تحریم‌های ایران، به کنگره برود.

وزیر خارجه آمریکا برای بررسی مسئله تصویب تحریم‌های جدید علیه ایران به کنگره می‌رود.

به گزارش رویترز، جان کری وزیر خارجه آمریکا روز پنج‌شنبه در تلاش برای جلوگیری موقت از تصویب دور جدید تحریم‌ها علیه ایران تا اعلام نتایج گفت وگوها به کنگره می‌رود.

جان کری و جک لیو وزیر خزانه ‌داری آمریکا قصد دارند در دیدار با اعضای کمیته امور بانکی سنای آمریکا، از آن‌ها بخواهد که موقتا تصویب تحریم‌های جدید علیه ایران را متوقف کنند.

این کمیته یک ماه قبل قصد داشت دور جدیدی از تحریم‌ها را علیه ایران وضع کند، اما به درخواست دولت، این موضوع را به بعد از برگزاری مذاکرات ژنو موکول کرد.

تازه‌ترین دور از مذاکرات هسته‌ای میان ایران و گروه 1+5 دو هفته قبل در فضایی مثبت در ژنو برگزار شد. با این حال، کنگره آمریکا می‌خواهد روز پنج‌شنبه تصویب دور جدیدی از تحریم‌های اقتصادی را مورد بررسی قرار دهد.

کاخ سفید که تصویب تحریم‌های جدید را تهدیدی برای تداوم فضای مثبت مذاکرات می‌داند، دستکم نشان می‌دهد که به دنبال جلوگیری از تصویب دور تازه‌ای از تحریم‌ها است.

وندی شرمن مذاکره‌ کننده ارشد آمریکا در گفت‌وگوهای هسته‌ای، پس از پایان مذاکرات ژنو برای گزارش‌دهی به کنگره رفته و آنجا توقف بررسی تحریم‌های جدید را خواستار شده است. وی روز جمعه خواستار متوقف شدن بررسی لایحه تحریم‌ها علیه ایران شد او گفت :" دولت معتقد است فعلا دوره‌ای است که نباید دست به تحریم جدید زد".

دور تازه مذاکرات ایران و 6 قدرت جهانی روسیه، ایالات متحده، چین، انگلیس، فرانسه و آلمان روزهای 16 و 17 آبان در حالی بار دیگر در ژنو برگزار می‌شود که تصویب احتمالی تحریم‌های جدید می‌تواند مذاکرات را تحت الشعاع قرار دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید