کامپیوترهای آژانس بین المللی انرژی اتمی هک شد

تایید این حمله کامپیوتری توسط مدیر روابط عمومی این سازمان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رویترز، وین - آژانس بین المللی انرژی اتمی روز سه شنبه اعلام کرد در چند ماه اخیر شماری از کامپیوترهای این سازمان مورد حمله ویروسی قرار گرفتند، اما هیچ اطلاعاتی از این کامپیوترها دزیده نشده و یا از بین نرفته است.

آژانس بین المللی انرژی اتمی، نقشی حیاتی در جلوگیری از توسعه سلاح های اتمی در جهان دارد. از فعالیت های حساس این سازمان تحقیق و نظارت بر برنامه جنجالی هسته ای ایران است.

به گزارش خبرگزاری رویترز از وین، پایتخت اتریش و مقر این سازمان، سال گذشته هکرهای ضد اسرائیلی اطلاعاتی را از یکی از سرورهای این سازمان به سرقت برده و در شبکه اینترنت منتشر کردند، اما این سازمان همانموقع اعلام کرد که هکرها موفق به سرقت اطلاعات حساس بازرسی ها نشده اند.

سازمان مذکور روز سه شنبه اعلام کرد تعدادی از کامپیوترهای این سازمان به نرم افزارهای مخرب آلوده شده اند، بدون آنکه منشاء احتمالی آنها مشخص باشد.

کامپیوترهای آژانس در محلی معروف به VIC، به معنی مرکز بین المللی وین، مکانی که کارکنان این سازمان و کشورهای عضو در آن کار می کنند، قرار دارند.

سرگئ گاس، مدیر روابط عمومی آژانس، گزارش های قبلی رویترز در باره آلوده شدن حافظه های سیار بازدید کنندگان از این مرکز را منتفی ندانست.

اما وی در یک پست الکترونیکی نوشت:" دبیرخانه این سازمان بر این باور است که این حافظه های سیار، خودشان آلوده شده و یا خطری برای توسعه این ویروس هستند".

وی افزود:" تمام اقدامات لازم برای کنترل این وضعیت انجام شده است".

سال گذشته در پی به بن رسیدن مذاکرات هسته ای ایران با غرب، فعالیت های مشکوک هکری ایران افزایش چشمگیری یافت.

نگران کننده ترین حمله مجازی سال گذشته، حمله به تاسیسات صادرات گاز قطر و شرکت نفت سعودی بود که این دو شرکت در اقدامی موثر ده ها هزار کامپیوتر خود را نابود کردند، تا از توسعه این ویروس ها جلوگیری کنند. هر دو کشور قطر و پادشاهی سعودی از متحدان کلیدی غرب در خاورمیانه هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید