ویدیوی انفجار انتحاری یک زن روس در اتوبوس حامل دانش آموزان

6 کشته و 32 زخمی بر جای گذاشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)مقامات امنیتی روسیه روز سه شنبه 22-10-2013 یک زن را که مسئول عملیات انتحاری روز گذشته در شهر "ولگاگراد" در جنوب این کشور بود را معرفی کردند.

بر اساس گزارش العربیه این انفجار 6 کشته و 32 زخمی به جای گذاشت. حال هفت تن از مجروحان این حادثه وخیم گزارش شده است.

یک شهروند روس که در زمان وقوع حادثه با خودروی خود پشت اتوبوس دانش آموزان در حال حرکت بود ، لحظه انفجار را فیلمبرداری کرده است.

سخنگوی کمیته تحقیق روسیه به خبرگزاری فرانسه گفته است که در این انفجار علاوه بر زن انتحاری، 6 تن دیگر کشته شدند.

ولادیمیر مارکین رئیس کمیته تحقیق در بیانیه ای اعلام کرد :" عامل انتحاری زنی به نام"نایدا آسیالوا" 30 ساله و اهل داغستان است که به تازگی به اسلام گرویده بود." به گفته مارکین " این زن در یکی از ایستگاه‌ها ، سوار اتوبوس دانش آموزان شده و فورا خود را منفجر کرد."

مارکین که دخترش یکی از دانش آموزان این اتوبوس بود و از این انفجار جان سالم به در برده، در گفت و گو با رادیو " پژواک مسکو" اظهار داشت " دانش آموزان بسیاری در این اتوبوس بودند. انفجار بسیار مهیب بود. اتوبوس در اثر انفجار متلاشی شده است."

تلویزیون "روسیه 24" تصاویری از این حادثه را پخش کرد . در فیلم ویدیویی پخش شده ، تکه های جدا شده از اتوبوس بر روی جاده نشان داده می شود."

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه این حمله را محکوم کرد و این در حالی است که هنوز هیچ گروهی مسئولیت این انفجار را بر عهده نگرفته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید