چهار شرط نتانیاهو برای کاهش تحریم ها علیه ایران

نخست وزیر اسرائیل : تهران به دنبال ساخت بمب هسته ای است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در آستانه مذاکرات جديد ايران و گروه کشورهای 1+5 بنیامین نتانیاهو، نخست وزير اسرائيل چهار شرط را برای کاهش تحریم ها علیه ایران مطرح کرد.

بر اساس گزارش خبرگزاری فرانسه قطع کامل غنی سازی اورانيوم و برچیدن آن از سوی تهران ، به خارج فرستادن همه اورانيومی که ايران تا حال غنی کرده ، بسته شدن تاسيسات غنی سازی فردو در قم وتوقف ساخت راکتور اتمی آب سنگين اراک ، چهار شرط نتانیاهو برای کاهش تحریم های بین المللی علیه ایران است.

مذاکرات اتمی ايران و کشورهای 1+5 روزهای سه شنبه (امروز) و چهارشنبه (فردا)، در مقر سازمان ملل در ژنو برگزار می شود. ایران گفته است که پیشنهادی برای پایان دادن به پرونده هسته ای خود دارد. هنوز جزئیات این پیشنهاد مشخص نشده شده است.

نخست وزیر اسرائیل در آستانه این نشست هشدار داد که کاهش تحریم ها علیه ایران یک اشتباه تاریخی خواهد بود.

وی بار دیگر ایران را متهم کرد که در پی ساخت بمب هسته ای است. این در حالی است که مقامات ایرانی بر صلح آمیز بودن برنامه هسته ای خود تاکید دارند.

از سوی دیگر وزیر خارجه ایران به خبرنگاران ایرانی همراه وی در ژنو گفته است :"من به این مذاکرات بدبین نیستم اما باید حسن نیت طرف مقابل و اراده سیاسی آن‌ها را درعمل ببینیم. اگر این اراده وجود داشته باشد می‌توانیم در یک آینده قابل تصور به راه‌حل برسیم."

اولین ملاقات طرفین امروز صبح بین محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران و کاترین اشتون در هتل محل اقامت ایرانی در ژنو صورت گرفت که از سوی هر دو طرف سازنده توصیف شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید