لایحه جمهوریخواهان در باره بدهی و تعطیلی دولت آمریکا

تلاشها برای پایان دادن به بن بست تشدید میشود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در حالیکه سناتورهای جمهوریخواه و دموکرات مجلس سنای آمریکا طرحی را برای بالا بردن سقف بدهی های دولتی و بازگشایی دولت در دست بررسی دارند، جمهوریخواهان مجلس نمایندگان آمریکا هم طرح خود را به رای میگذارند.

دوشنبه 14 اوت، رهبران سنای آمریکا گفتند در مراحل پایانی توافق بر سر افزایش مخارج دولت فدرال تا ژانویه آینده و بالا بردن سقف بدهی تا فوریه هستند، اما جزئیات بیشتر هنوز روشن نشده و قرار است تا در ملاقاتی با پرزیدنت اوباما به گفتگو بنشینند.

در همین حال رهبران جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا که دارای اکثریت کرسی ها در این مجلس هستند هم اعلام کردند که منتظر طرح مجلس سنا نخواهند شد و روز سه شنبه از نمایندگان خواستند تا به طرحی رای بدهند که همان شرایط زمانی را دارد ولی تعدیلاتی در قانون
بیمه درمانی مورد تصویب رئیس جمهور در آن منظور شده است.

یک نماینده جمهوریخواه به روزنامه یو.اس.تودی گفت که این طرح مشابه طرح مجلس سناست، اما بندهایی در باره مالیات بر تجهییزات پزشکی از آن حذف شده است.

طرح بیمه درمانی مورد نظر اوباما یکی از موارد اختلاف دولت دموکرات آمریکا با مجلس نمایندگان این کشور است که جمهوریخواهان در آن اکثریت دارند.

اکنون بیش از دو هفته است که دولت آمریکا به حالت تعطیل درآمده و پاره ای از فعالیتهای آن متوقف شده است و در صورت ادامه این روند این خطر وجود دارد که دولت آمریکا نتواند به موقع قروض خود را بپردازد

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size