دستگیری لطیف الله محسود یکی از رهبران طالبان پاکستان در افغانستان

واشنگتن پست می گوید آمریکا محسود را از یک کاروان رسمی ربوده اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)


وزارت دفاع آمریکا "پنتاگون" اعلام کرد نیروهای نظامی این کشور "لطیف الله محسود" یکی از رهبران گروه طالبان پاکستان را در افغانستان دستگیر کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه "ماری هارف" سخنگوی وزارت دفاع آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد که نیروهای نظامی این کشور بر اساس "قانون مبارزه با تروریسم" یکی از رهبران بزرگ طالبان پاکستان را در افغانستان دستگیر کرده است.

هارف بدون ذکر جزئیاتی درباره زمان و مکان دستگیری محسود گفته است که وی یکی از رهبران بزرگ طالبان پاکستان و دوست نزدیک حکیم الله مسعود رهبر این گروه است.

سخنگوی پنتاگون به خبرنگاران گفته است که گروه طالبان پاکستان مسئولیت تلاش نافرجام بمبگذاری در میدان تایمز در نیویورک در سال 2010 اعلام کرده است.

وی افزود که گروه طالبان به حمله مجدد علیه خاک آمریکا تهدید کرده است همچنین به گفته هارف این گروه مسئول حملات علیه دیپلمات های این کشور در پاکستان بوده است.

دستگیری لطیف محسود یکی از نزدیکان حکیم الله محسود رهبر گروه طالبان پاکستان شکست بزرگی برای این گروه به شمار می آید.

روزنامه واشنگتن پست در گزارشی اعلام کرد که لطیف الله محسود چند هفته پیش بوسیله نیروهای آمریکایی از یک کاروان رسمی افغانی ربوده شده است. به گفته این روزنامه مقامات افغانی تلاش می کردند تا محسود را در گفت و گو های صلح در این کشور به کار گیرند.

بر اساس این گزارش این حادثه می تواند روابط افغانستان و امریکا را خدشه دار کند چرا که این عملیات بدون هماهنگی با دولت افغانستان صورت گرفته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید