کری : مقامات لیبی را درجریان عملیات دستگیری "ابو انس" آگاه نکرده ایم

ضمن "قانونی" خواندن عملیات تفنگداران نیروی دریایی آمریکا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

جان کری وزیر خارجه آمریکا روز دوشنبه 7-10-2013 ضمن دفاع از عملیات تفنگداران نیروی دریایی این کشور در لیبی برای دستگیری یکی از فرماندهان القاعده اعلام کرد که واشنگتن مقامات لیبی را در جریان این عملیات آگاه نکرده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز وزیر خارجه آمریکا از این عملیات به عنوان اقدامی "قانونی" و "مناسب" یاد کرد.

وزارت دفاع آمریکا روز جمعه گذشته اعلام کرد که تفنگداران دریایی این کشور ابو انس اللیبی یکی از اعضای گروه القاعده و یکی از عاملان انفجار سفارت آمریکا در نایروبی در سال 1998 را ، در طرابلس پایتخت لیبی دستگیر کرده اند.

دولت لیبی روز گذشته با ابراز ناخرسندی نسبت به عملیات واشنگتن در بازداشت "ابو انس"، از این کشور توضیح خواسته و اعلام کرد که محاکمه شهروندان لیبی باید در کشورشان صورت گیرد.

ابو انس اللیبی متهم است که از سفارت آمریکا در نایروبی پایتخت کنیا عکس برداری کرده بود. وی آن عکس ها را در اختیار القاعده قرار داد و در جریان حمله این گروه به سفارت امریکا مورد استفاده قرار گرفت.

کری در این زمینه تصریح کرد :" کسانی که دست به اقدامات تروریستی زده‌اند باید بدانند که آمریکا با تمام توان در راستای اجرای قوانین و برقراری امنیت تلاش و در این راستا تدابیر قانونی و مناسب را انجام خواهد کرد."

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید