تعطیلی دولت آمریکا تحریم ها علیه ایران و سوریه را مختل کرده است

شکست گفت وگوهای اوباما و نمایندگان جمهوریخواه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کاخ سفید روز شامگاه جمعه 4-102013 اعلام کرد تعطیلی بخشی از سازمان های دولتی آمریکا مانع اعمال تحریم‌ها علیه ایران و سوریه است.

جی کارنی مسئول وزارت خزانه داری آمریکا گفته است به تعطیل کشیده شدن دستگاه های دولتی آمریکا و مرخصی اجباری شماری از کارمندان دفتر وزارت خزانه‌داری آمریکا که مسوول اعمال این اقدامات تنبیهی هستند ، اعمال تحریم علیه ایران وسوریه را با دشواری مواجه کرده است.

سخنگوی کاخ سفید اشاره به یکی از آسیب‌های مناقشات مالیاتی اخیر و تلاش برای فشار به جمهوری خواهان برای کوتاه آمدن از موضع‌شان گفت که تعطیلی دولت باعث کاهش تعداد کارمندان دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا شده است.
گفته می شود که دفتر کنترل داریی های خارجی و وزارت خزانه داری آمریکا در حالت عادی 175 کارمند دارد، ولی اکنون تعداد کارمندان آن به 11 نفر رسیده است.

کارنی افزود :" کارشکنی جمهوری خواهان به امنیت ملی آمریکا لطمه وارد می کند وی افزود عدم توافق نمایندگان جمهوری خواه در کنگره با اوباما باعث شده که مهمترین پرونده و آن بررسی ادامه تحریم های ایران متوقف شود.

کاری گفت به دلیل اینکه اکثر کارمندان خزانه داری آمریکا به مرحصی رفتند این وزارت خانه قادر نیست به وظایف خود عمل کند".

سخنگوی کاخ سفید گفت :"وظایف این دفتر شامل "اعمال تحریم‌های جدید علیه نهادهای کمک کننده به دولت ایران و سوریه و نیز سازمان‌های تروریستی، اشاعه دهندگان تسلیحات کشتار جمعی، قاچاقچیان مواد مخدر و گروه‌های جرم و جنایت‌های سازمان یافته است".

وی همچنین با اشاره به لغو سفر اوباما گفت:" این سفر برای یافتن بازار برای ایالات متحده آمریکا و ایجاد فرصت های کار برای خیلی از آمریکایی ها بسیار ضروری و مهم بود اما همین تعطیلی باعث شد که رظیس جمهوری آمریکا آن را لغو کند".

کارمندان بخش عمومی از اختلاف بین جمهوری خواهان و دموکرات ها ابراز نگرانی کرده و از کاهش در آمد خود در بخش دولتی بسیار خشمگین به نظر می رسد. این بخش بیشتر جمهوری خواهان را سرزنش کرده و آنها را مقصر اصلی در به وجود آوردن این بحران می داند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید