ویدیوی کشته شدن زنی که وارد محوطه امنیتی نزدیک ساختمان کنگره آمریکا شده بود

زخمی شدن یک پلیس و تعطیلی ساختمان کنگره در زمان حادثه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

تير اندازی در محوطه ساختمان کنگره آمریکا در واشینگتن موسوم به ''کاپیتال''، به کشته شدن زنی که به محوطه امنیتی نزدیک ساختمان کنگره آمریکا شده بود، منجر گردید.

به گزارش تلویزیون آمریکایی "الحره" ترسی که روز پنجشنبه بعد از ظهر بیش از نیم ساعت بر بخشی از واشنگتن دی سی، سایه افکند، ناشی از تیراندازی پلیس به یک زن جوان "نیمه روانی" به نام ميريام كاری بود که دختر یک ساله اش را هنگام حادثه به همراه خود داشت.

این زن با عبور از ایست بازرسی با شتاب سریع خودروی خود را به سمت ساختمان کنگره می راند، این رفتار وی باعث شد که پلیس به او شک کرده و او را تعقیب کند او در حین فرار با خودروی خود باعث زخمی شدن یک پلیس می گردد که در نتیجه پلیش به طرف او تیراندازی می کنذ و او را از پای در می آورد.

شبکه آمریکایی ''ای بی سی'' در این باره گزارش داده است که بلافاصله پس از تیراندازی، نیروهای پلیس اقدام های امنیتی سخت گیرانه ای در اطراف ساختمان کنگره اتخاد کردند.

خبرنگار العربیه در گزارش خود نوشت پلیس با حضور در منطقه ساختمان کنگره ، از مردم خواسته است که در این منطقه به خیابان نیایند و در ساختمان‌های خود بمانند. در دقایق اولیه هزاران پلیس و نیروی امنیتی به این منقطه گسیل شده‌اند.

سناتور ''کلر مکاسکل'' در حساب کاربری توئیتر خود درباره حادثه نوشته است: ''کنگره به طور موقت تعطیل شده و همه ورودی ها و خروجی ها بسته شده اند.''

سناتور ''تم گریون'' نیز در حساب شخصی خود در توئیتر نوشته است: ''شخص مهاجم بازداشت شد.''

این تیراندازی در حالی اتفاق افتاد که ساختمان کنگره خود شاهد تنش به دلیل اختلاف بر سر بودجه سال ۲۰۱۴ آمریکا است. این اختلاف نظر به تعطیلی بخش های بزرگ خدماتی دولتی در آمریکا و فرستادن حدود ۸۰۰ هزار کارمند به مرخصی اجباری بدون حقوق انجامیده است.

این اتفاق زمانی روی داد که مجلس نمایندگان که در دست جمهوری خواهان است، برای موافقت با لایحه بودجه دولت، خواستار تعویق در اجرای طرح بیمه همگانی باراک اوباما به مدت یک سال شد.

این طرح از مهم‌ترین کارزارهای انتخاباتی ریاست جمهوری آمریکا در پنج سال پیش بود.

سنای آمریکا که در دست دموکرات‌ها است، با این درخواست مجلس نمایندگان موافقت نکرده است.

اوباما و دموکرات‌ها با انتقاد از جمهوری خواهان، آن‌ها را به باج گیری و انتقام از شکست در انتخابات ریاست جمهوری گذشته متهم کرده‌اند.

مذاکرات در این باره نیز تا کنون به نتیجه نرسیده است.

دوشنبه هفته گذشته نیز روز دوشنبه يک مرد مسلح با تيراندازی در پایگاه دریایی شهر واشنگتن ۱۲ نفر را کشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید