باراک اوباما براثر مضیقه مالی سفر خود به مالزی را لغو کرد

ادامه اختلاف نمایندگان کنگره بر سر تصویب بودجه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نجیب رزاق نخست وزیر دولت مالزی روز چهارشنبه 2-10-2013 اعلام کرد باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا سفر به دلیل کمبود بودجه دولتی کشورش، خود را به مالزی را لغو کرد.

به گزارش خبرگزاری مالزی "برناما " نجیب رزاق، نخست‌وزیر مالزی با تائید این خبر گفته که جان کری وزیر امور خارجه آمریکا به جای باراک اوباما برای شرکت در نشست بین المللی کارآفرینی که قرار است هفته آینده در کولالامپور برگزار شود، شرکت خواهد کرد."

قرار بود رئیس جمهور آمریکا در 11 اکتبر همین ماه از مالزی دیدار کند .این دیدار قرار بود درچارچوب سفر اوباما به کشورهای اندونزی، فیلیپین و برونئی در شرق آسیا انجام بگیرد اما در پی اختلافی که بین کنگره آمریکا و نهاد ریاست جمهوری آمریکا در باره تصویب بوجه دولت آمریکا صورت گرفت به تعلیق افتاد البته گفته شده که با رفع مشکل بودجه ‌رئیس جمهور آمریکا احتمال دارد این سفرها را انجام خواهد داد.

بر اثر اختلاف برسر تصویب بودجه در مجلس نمایندگان آمریکا، اوباما رئیس جمهوری آمریکا تعطیلی بخش بزرگی از خدمات دولت فدرال را صادر کرده، و کارکنان این بخش ها را به مرخصی اجباری و بدون حقوق فرستاده است.

باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا به علت عدم تصویب بودجه در مجلس نمایندگان این کشور، دستور تعطیلی بخش اعظمی از خدمات دولت فدرال را صادر کرد و کارکنان این بخش ها را به مرخصی اجباری بدون حقوق فرستاد.

در اثر این بحران 800 هزار تن از کارکنان دولت فدرال آمریکا مجبور شدند از کار دست بکشند. اما خدمات ضروری و حیاتی مانند کنترل ترافیک هوایی و عملیات نظامی همچنان مانند سابق انجام می گیرند. حقوق و مزایای اجتماعی نیز پرداخت خواهد شد، اما پارک های ملی و اکثر ادارات فدرال تا تصویب بودجه بسته خواهند ماند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید