شمال سعودی همچون اروپا زمستانی به شدت سخت و برفی خواهد داشت

بر اساس پیش بینی اداره هواشناسی روسیه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کارشناسان هواشناس روس امروز پیش بنی کردند که اروپا، کشورهای منطقه شام (سوریه، اردن، فلسطین و لبنان) و شمال پادشاهی سعودی در چند ماه آینده با سخت ترین زمستان توام با بوران و برف سنگین روبرو خواهند شد که در صد سال گذشته مشاهده نشده است.

این هواشناسان می گویند که زمستان امسال در سراسر نیم کره شمالی جهان زودرس خواهد بود و با بارش سنگین برف آغاز خواهد شد.

اداره هواشناسی روسیه هشدار داده است که ساکنان قاره اروپا در چند هفته آینده با سرمای بسیار شدید و طوفان برف دست و پنجه نرم خواهند کرد، لذا از آنها خواسته شده تا خود را برای روبرو شدن با این شرایط آب و هوایی مهیا سازند.

بنا بر اعلام این اداره، زمستانی که در پیش است از لحاظ شدت، در صد سال گذشته بی نظیر خواهد بود و مشخصه آن موج گسترده سرما و کاهش روزهای آفتابی است که بر خلاف پیش بینی پدیده گرمایش کره زمین به وقوع می پیوندد.

بر اساس این گزارش طبق نمودارهای متعلق به مدل های عددی و بلند مدت، ماه های ژانویه و فوریه سال آینده در نتیجه عبور توده های هوایی قطب شمال به سوی قاره آسیا، درجه حرارات در مقایسه با میانگین طبیعی و معمولی، سیر نزولی شدیدی خواهد داشت.

یانگ، پژوهشگر آلمانی می گوید که قاره اروپا از پنج سال پیش با زمستان های سختی روبرو شده که در زمستان امسال به اوج خود خواهد رسید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید