حمله ده ها اسلامگرای تندرو به خوابگاه دختران دانشجو در پایتخت تونس

به بهانه جلوگیری از ادامه یک جشن رقص صورت گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شاهدان عینی گفته اند که شامگاه پنجشنبه، ده ها تن از اسلامگرایان تندور، به یکی از خوابگاه های دخترانه دانشگاه در تونس در اعتراض به برپایی جشن رقص توسط دختران این خابگاه، حمله کردند.


به گزارش خبرگزاری رویترز، دانشجویان دختر گفته اند که ده ها سلفی به خوابگاه دخترانه دولتی در منطقه باردو در پایتخت تونس حمله کرده و برای جلوگیری از ادامه جشن، اقدام به پرتاب سنگ به سمت ساختمان خوابگاه کردند. در پی این حمله شیشه های پنجره های خوابگاه خورد شد.


یکی از دانشجویان در این باره به خبرگزاری رویترز گفته است: ''درمیانه جشن ناگهان یکی از دانشجویان دختر در حالی که نقاب بر چهره داشت آمد و خواستار پایان جشن پیش از حمله ده ها سلفی به خوابگاه شد.''


او افزود: ''سلفی ها از نرده ها بالا آمده و به سمت دانشجویان دختر سنگ و شیشه پرتاب کردند و تمام پنجره های خوابگاه را خورد کردند.''
او ادامه داد شمار اندک نیروهای امنیتی حاضر هیچ دخالتی برای متوقف کردن این حمله نکردند.


وزارت کشور تونس هنوز موضع خود را درباره این حمله اعلام نکرده اند.


در ماه های خیر، سلفی ها در شماری از شهرهای تونس، به تعدادی از مشروب فروشی ها حمله کردند. این حوادث سکولارهای تونس را به خشم آورده است. سلفی ها می گویند که این اقدام ها را برای جلوگیری از گسترش فساد اخلاق در تونس انجام می دهند.


هفته گذشته در درگیری میان پلیس و تعدادی از اسلامگرایان تندرو در شهر هرقله در جنوب پایتخت تونس، یک نفر کشته و چند نفر دیگر زخمی شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size