باراک اوباما: عاملین جنایت بوستن را به دادگاه عدالت خواهیم آورد

به دنبال دو انفجار در خط پایانی مسابقه ماراتن در این شهر

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا در یک پیام تلویزیونی اعلام کرد: دولت این کشورعاملان بمب گذاری شهر بوستن را پیدا کرده و به دادگاه عدالت خواهد سپرد.

عصر دوشنبه دیروز 15-4-2013 دو انفجار، هنگام برگزاری مسابقه ماراتن در شهر بوستن ایالت تکزاس بوقوع پیوست که 3 نفر کشته و 115 نفر زخمی برجای گذاشت.

اوباما افزود : وی دستور تحقیقات فوری را صادر کرد و تا پایان تحقیقات هیچ اسمی اعلام نخواهد شد.

رئیس جمهوری آمریکا گفت:" ما هنوز نمی دانیم که چه کسی و یا کسانی و با چه هدفی دست به این جنایت زده اند".

رویترز گزارش داد به دنبال انفجارهای بوستون ،پلیس نیویورک تدابیر امنیتی شدیدی را اطراف اماکن حیاتی و مهم این شهر به اجرا گذاشته است. در همین حال فضای شهر نیویورک برای مدتی به روی پروازهواپیماها بسته شد.

نیروهای ضد تروریست، اطراف کاخ سفید را احاطه کرده و تدابیر امنیتی سختی در واشنگتن، پایتخت ایالات متحده به اجرا گذاشته شد.
سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد: ما حادثه انفجارات بوستن را عملی تروریستی می دانیم، اما اینکه عاملان این جرم آمریکایی یا خارجی هستند، نتایج تحقیقات نشان خواهد داد.

ساعاتی پس از وقوع این انفجارات، دولت بریتانیا اعلام کرد که دست به انجام تدابیر امنیتی شدیدتری حول مسابقات ماراتن در این کشور زده است.

به گزارش خبرنگار العربیه از پاریس، وزیر کشور فرانسه نیز پس از انفجارات بوستن اعلام کرد که فرانسه ،در مراکز مختلف این کشور تدابیر امنیتی شدیدتری را به اجرا گذاشته است.

گفتنی است که هیچ کس یا گروهی هنوز مسئولیت انفجارات بوستن را به عهده نگرفته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید