جه سانگ خواننده کره ای ترانه "گانگنام استایل" آلبوم جدید خود را منتشر کرد

با کسب بیش از7 میلیون دلار درآمد از ترانه قبلی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
4 دقيقه (Reading time)

ستاره ی موسیقی کره جنوبی، پارک جه سانگ " سای" روز شنبه 13-4-2014 طی مراسم با شکوهی در سئول ویدیوی کلیپ موسیقی جدید خود را با نام "جنتلمان" پخش کرد.


بر اساس این گزارش کلیگ ویدیوی موسیقی این خواننده بلافاصله به شبکه یوتیوب انتقال و مورد استفاده گسترده کاربران اینترنیت قرار گرفت.


این ستاره پر آوازه کره ای که چند ماه پیش با ترانه ای به نام "گانگنام استایل" شهرت جهانی پیدا کرد تاکنون بیش از یک میلیارد و نیم بازدید کننده در یوتیوب داشته است.


این خواننده در شرایطی آلبوم جدیدش را منتشر می کند که ترس و نگرانی ناشی از تهدیدات بمباران اتمی از سوی کره شمالی بر فضای شبه جزیره کره بویژه کره جنوبی سایه افکنده است.


سای خواننده مشهور کره جنوبی توانست در اولین مراسم اجرای کلیپ جدید موسیقی خود بیش از 50 هزار نفر را به میدان فوتبال سئول که در سال 2002 برای میزبانی فوتبال جام جهانی تاسیس شده بود گردهم آورد و با شوق و ذوق ترانه جدید خود را برای هواداران خود بخواند.
وی در آغاز اجرای ترانه خود با ابراز تاسف از آنچه در شبه کره می گذرد گفت:" سعی می کنم صدای ترانه هایم را برای مردم کره شمالی هم برسانم تا آنها نیز در شادی ما شریک باشند."


او افزود:" من اکنون برای بیش از 50 هزار کره ای با صدای رسا ترانه خواهم خواند."


سای اولین کلیب موسیقی جدید خود"جنتلمان" را جمعه در 119 منطقه درکره جنوبی اختیار فروشندگان سی دی و ویدیوی موسیقی گذاشت و به سرعت بسیار بالایی به فروش رفت.


قسمتی از شعر ترانه جدید سای از مردی خوش اخلاق و شوخ حکایت دارد که تلاش می کند زنان را شیفته خود کند. دراین ترانه برخلاف ترانه "گانگنام استایل" از کلمات انگلیسی بیشتری استفاده شده است. همچنین نغمه و ریتم این ترانه کمی سریعتر از ریتم ترانه مشهور "سای" است.


هواداران این ستاره موسیقی می گویند گنجاندن کلمات انگلیسی در سطح گسترده در این ترانه نشان می دهد که سای تصمیم گرفته است که شهرت جهانی پیدا کند.


او در قسمتی از این ترانه می گوید:" بگذارید از خودم برایتان بگویم من شخصی فریبنده، شجاع وشوخ طبعی هستم. "


یکی از هواداران "سای" در وبسایت معروف " دوم.نت " که یکی از مهمترین وبسایت ها در کره جنوبی است گفته است در نظر سنجی جدید که بر تعداد 2000 تن از کسانی که ترانه جدید سای را شنیده اند، انجام شده نتیجه نظر سنجی نشان داد 39% معتقدند که ترانه بسیار جالب است و48% از آنها از ترانه جدید به عنوان یک ترانه ای عادی یاد کردند.


تحلیلگران موسیقی بر این باورند که "سای " زمانی می تواند نام خود را در کنار بزرگانی چون "آدل" قرار دهد که در آلبوم جدید خود موفق باشد.


پیشتر خبرگزاری آسوشیتد پرس برآورد کرده بود که سای از طریق تبلیغات در یوتیوب و آیتونز حدود 8٫1 میلیون دلار درآمد داشته است در حالیکه میزان درآمد او از فروش موسیقی آنلاین در کره ی جنوبی تنها 60 هزار دلار بوده است.


بیشترین بازدید ویدیو کلیپ گانگنام استایل در ایالات متحده بوده است، همچنین این ویدیو کلیپ حدود 2.9 میلیون بار در آمریکا دانلود شده است.


بر اساس این گزارش درآمد کلی سای از یوتیوب 870 هزار دلار، از فروش سی دی 2.6 میلیون دلار و از آگهی های تبلیغاتی 4.6 میلیون دلار بوده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید