کره شمالی امروز موشک "موسودان" خود را آزمایش می‌کند

افزایش خطر جنگ در شبه جزیره کره

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

روزنامه سانکی شیمبون ژاپن می‌نویسد: روز جمعه گذشته منابع اطلاعاتی به دیپلمات‌ها اطلاع داده‌اند که کره شمالی امروز موشک جدید خود به نام "موسودان" را به سوی اقیانوس آرام و آبهای ژاپن پرتاب خواهد کرد.

منابع دیگری می گویند که کره شمالی به یک گروه منتخب دیپلمات به صورت پنهانی اطلاع داد که امروز این آزمایش صورت خواهد گرفت.

وزیر امور خارجه کره جنوبی به خبرگزاری یونهاپ این کشور گفت: به ما و آمریکا اطلاعات محرمانه‌ای رسیده است که کره شمالی در صدد است تا امروز موشک جدید خود را به سوی آب‌های ژاپن پرتاب کند.
براساس گزارش خبرگزاری یونهاپ کشورهای منطقه درحالت آماده باش کامل به سر می‌برند تا در صورت بروز حادثه‌ای بتوانند با آن مقابله کنند.

مردم ومقامات کره جنوبی در تاریخ" 15 آوریل" که روز تولد پایه‌گذار کره شمالی است نگران هستند. چون ترس آنها از این است که کره شمالی در این روز دست به ماجراجویی نزند.

این روز در کره شمالی به "روز خورشید" نیز معروف است و رژیم کره شمالی تمایل دارد که قدرت نظامی خود را به رخ دیگران بکشد.

سال گذشته در همین روز آنها سعی کردند موشکی را به فضا پرتاب کنند که ناکام ماندند.

کشورهای منطقه درجه آمادگی خود را به" واچ کن 2" بالا برده‌اند، این درجه به معنای این است که: خطر یک حمله نظامی هر لحظه وجود دارد.

کره جنوبی تیمی تشکیل داده است که هر لحظه وضعیت را ارزیابی کند.

موشک" موسودان" که کره شمالی درصدد آزمایش آن است دارای بردی بین 3000 تا 4000 کیلومتر است که از نظر تئوری می‌تواند جزیره گوام را که متعلق به آمریکاست هدف قرار دهد. پنتاگون برای دفاع از این جزیره، سیستم دفاع ضد موشکی "تاد" را در آنجا راه‌اندازی کرده است.
کره شمالی دو فروند از این موشک‌ها را به ساحل شرقی این کشور منتقل و بر سکوهای پرتاب نصب کرده است.
کره جنوبی در اضطراب به سر می‌برد زیرا این موشک هنوز آزمایش نشده است و اگر پرتاب آن ناکام شود، ممکن است که کره شمالی برای پوشش دادن ناکامی خود موشک‌های دیگری را پرتاب کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید