پیونگ یانگ از تمام خارجیان مقیم توکیو وسئول خواست از آنجا خارج شوند

ادامه تهدیدهای نظامی کره شمالی علیه آمریکا و کره جنوبی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کره شمالی روز سه‌شنبه از خارجیان مقیم کره جنوبی خواست تا هر چه زودتر آن کشور را ترک کنند. این کشور همچنین از احتمال وقوع یک جنگ خونین اتمی علیه کره جنوبی هشدار داد.

این هشدارها زمانی صورت می‌گیرد که ژاپن سیستم ضد موشکی پاتریوت را در مرکز شهرتوکیو پایتخت این کشور نصب کرد.

سه روز پیش نیز کره شمالی به سفارت‌خانه‌های موجود در پیونگ یانگ ، پایتخت این کشور اعلام داشت که در صورت بروز جنگ، دولت این کشور قادر به حفظ امنیت آنها نخواهد بود، بنابراین سفارت‌ها و دیپلمات‌های خارجی می‌توانند از این کشور خارج شوند.

به گزارش خبرگزاری "یونهاپ" کره جنوبی، پیونگ یانگ، فعالیت منطقه صنعتی- تجاری مشترک "کایسونگ" را که سال 2004 افتتاح شده بود به حالت تعلیق درآورد.

این خبرگزاری افزود: "این تنها پروژه مشترک دو کشور است که بین آن دو وجود داشت و 50 هزار کارگر از کره شمالی در این پروژه کار می‌کردند. کارگران کره شمالی از کارکردن خودداری کرده و کره شمالی از کارگران کره جنوبی نیز خواسته است از این منطقه خارج شوند. پیونگ یانگ برای مدت نامعلومی این منطقه صنعتی- تجاری را بست."

وزارت دفاع ژاپن روز سه‌شنبه اعلام کرد که برای از بین بردن موشک‌هایی که ممکن است ازسوی کره شمالی به این کشور شلیک شوند، سیستم دفاع ضدموشکی پاتریوت را درقلب توکیو برای دفاع از پایتخت فعال کرده است.

یک مقام مسئول وزارت دفاع این کشور گفت: "ما صبح امروز سیستم پاتریوت را به طور کامل فعال کردیم تا بتوانیم از هرگونه ماجراجویی کره شمالی پیشگیری کرده باشیم."

براساس گزارش روزنامه‌های ژاپنی، سیستم پاتریوت در دو موضع دیگر علاوه برآنچه وزارت دفاع اعلام کرد، نصب گردیده است.

اتسونوری اونودیرا، وزیر دفاع ژاپن روز دوشنبه اعلام کرد باطری‌های دفاع موشکی پاتریوت در جزیره اوکیناوا در جنوب این کشور نیز نصب شد.

تلویزیون ژاپن اعلام کرد که سیستم پاتریوت برای همیشه در جزیره اوکیناوا کارگزاری شده است.

سخنگوی وزارت دفاع ژاپن اعلام کرد که به تمام نیروهای دفاعی این کشور دستور داده شده است به هرگونه ماجراجویی کره شمالی پاسخ دهند.

وی افزود که ژاپن علاوه بر اینکه درسرزمین اصلی سیستم پاتریوت را نصب کرده، در چندین نقطه حوالی آب‌های خود نیز در کشتی‌های نظامی خود، این سیستم را نصب کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید