واشینگتن:آزمایش یک موشک هسته ای جدید توسط کره شمالی برای ما تعجب آور نیست

توخالی توصیف کردن تهدیدهای پیونگ یانگ از سوی کارشناسان امنیتی غرب

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جی کارنی سخنگوی کاخ سفید روز شنبه 6-4-2013 اعلام کرد آزمایش یک یا دو موشک جدید هسته ای توسط کره شمالی برای ما غافلگیرکننده یا تعجب آور نیست زیرا پیشتر این کشور به چنین اقداماتی دست زده است.


کارنی گفت :" ما به دقت مراقب اقدامات کره شمالی هستیم و رفتاری های پیونگ یانگ برای ما شگفت انگیز نیست. متاسفانه در گذشته هم برغم مخالفت سازمان ملل و شورای امنیت ما شاهد آزمایش های هسته ای کره شمالی بوده ایم. پیونگ یانگ بارها به دلیل نقض تعهدات بین المللی و زیر پا گذاشتن قطعنامه های سازمان ملل متحده و شورای امنیت محکوم شده است.


اظهارات سخنگوی کاخ سفید در واکنش به تهدیدها و تحرکات نظامی اخیر ارتش کره شمالی بیان می شود.


در همین حال خبرگزاری های غربی از انتقال دو موشک دوربرد از منطقه مرکزی کره شمالی به ساحل شرقی این کشور خبر دادند.کارشناسان نظامی غربی معتقدند که مقامات نظامی پیونگ یانگ احتمالا به هدف انجام یک آزمایش هسته ای این موشک ها را منتقل کردند.


از سوی دیگر وزارت خارجه بریتانیا اعلام کرد که کره شمالی به این وزارت گفته است جنانچه یک جنگ هسته ای میان کره شمالی و آمریکا آغاز شود، از 10 آوریل ماه جاری به بعد هیچگونه تضمینی برای سلامتی کارمندان بریتانیا در این کشور وجود نخواهد داشت.


این در حالی است که کارشناسان امنیتی غربی هفته گذشته اعلام کردند که تهدیدهای کره شمالی به ایالات متحده توخالی است و بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد تا اینکه بخواهد عملی شود و این کشور از امکانات و ابزار هجوم به ایالات متحده برخوردار نیست.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید