هشدار کره شمالی به سفارتخانه های خارجی برای تخلیه کارمندان خود

به دلیل افزایش تنش میان واشینگتن و پیونگ یانگ صورت می گیرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت خارجه کره شمالی روز شنبه 6-4-2013 طی بیانیه ای از سفارتخانه های خارجی درپیونگ یانگ خواست تا تخلیه کارمندان خود را مورد بررسی قرار دهند.


به گزارش تلویزیون العربیه این درخواست کره شمالی به دنبال افزایش تنش در شبه جزیره کره صورت می گیرد.


براساس این گزارش روسیه و بریتانیا تایید کردند که روز جمعه درخواستی از مقامات پیونگ یانگ در این مورد دریافت کردند، اما آنها تاکید کردند که تاکنون هیچگونه تصمیمی برای اخراج کارمندان خود نگرفتند.


وزارت خارجه بریتانیا نیز اعلام کرد کره شمالی به سفارتخانه ها وسازمان های بین المللی در کشور هشدار داده است که به دلیل افزایش تنش با آمریکا نمی تواند ایمنی آنها را بعد از 10 آوریل درصورت ادامه نزاع تضمین کند.


این در حالی است که سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه با اشاره به تنش موجود بین امریکا و متحدانش از یک سو و پیونگ یانگ از سوی دیگر، گفته است، مسکو درباره این هشدارها با چین، آمریکا و دیگر اعضای مذاکرات شش جانبه با کره شمالی رایزنی می کند.


از سوی دیگر بان کی مون دبیرکل سازمان ملل متحد روز گذشته گفت:" افزایش تنش در شبه جزیره کره او را عمیقاً نگران کرده است".
کره شمالی در هفته های اخیر تهدیدهای خود را علیه آمریکا و کره جنوبی، افزایش داده و گفته است بیرحمانه به آمریکا حمله اتمی خواهد کرد.
مقامات وزارت دفاع آمریکا هفته گذشته اعلام کردند که آنها برای احتمال حمله موشکی کره شمالی آماده هستند وتهدید های پیونگ یانگ را جدی می گیرند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید