کره شمالی به ارتش خود مجوز حمله هسته‌ای به آمريکا را داد

با تشدید بحران بین واشینگتن و پیونگ یانگ

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارتش کره شمالی روز پنجشنبه 4-4-2013 اعلام کرد موافقت نهایی برای حمله نظامی "بی رحمانه" به آمریکا را که شامل استفاده از سلاح پیشرفته هسته ای نیز می شود دریافت کرده است.


رئیس ستاد ارتش کره شمالی در بیانیه ای که خبرگزاری کره شمالی آن را منتشر کرد گفت: "رسما به واشنگتن اطلاع داده که به تهدیدهای آمریکا با اسلحه تهاجمی هسته ای به شدت پاسخ داده خواهد شد".


در بیانیه ارتش کره شمالی آمده است "عملیاتی که نیروهای مسلح انقلابی ما انجام خواهند داد بررسی و تصویب شده است".


در این بیانیه همچنین آمده است "زمان این انفجار نزدیک است و جنگ در شبه جزیره کره ممکن است امروز یا فردا آغاز شود".


طی هفته های گذشته پیونگ یانگ تهدیدهای خود علیه ایالات متحده و کره جنوبی را تشدید کرده و از حمله احتمالی به آن دو کشور سخن گفته است .


از سوی دیگر کاتلین هایدن سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید در واکنش به تهدیدهای کره شمالی گفت:" آمریکا تهدیدهای کره شمالی در خصوص حمله به خاک این کشور را کاملا جدی می گیرد و خود را برای پاسخگویی به چنین حملاتی آماده کرده است. وی افزود کره شمالی باید تهدیدهای خود را متوقف کند و به جای در پیش گرفتن سیاست تحریک آمیز، به تعهدات بین المللی خود پایبند باشد".


مقامات کره شمالی روز چهارشنبه اعلام کردند که این کشور منطقه صنعتی مشترک با کره جنوبی را تعطیل کرده است. در آمد کره شمالی از این منطقه صنعتی سالیانه دو میلیارد دلار بود. تصمیم پیونگ یانگ نشان دهنده آغاز تشدید رویارویی با کره جنوبی و متحد آن واشنگتن است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید