اعلام "وضعیت جنگی" در کره شمالی علیه کره جنوبی

یک روز پس از تهدید آمریکا به حمله موشکی صورت گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

مقامات پیونگ‌ یانگ روز شنبه 30-3-2013 در بیانیه ‌ای اعلام کردند، کره شمالی از امروز در "وضعیت جنگی" قرار دارد و با تمام مشکلات خود با کره جنوبی بر اساس این وضعیت برخورد خواهند کرد.

به گزارش تلویزیون العربیه، دو کشور از سال ها پیش در وضعیت جنگی قرار دارند ، زیرا جنگی که از سال 1950 تا سال 1953 بین دو کشور در گرفت به صلح منتهی نشد و این دو کشور تنها اعلام آتش بس کردند.

کارشناسان می گویند این موضع گیری جدیدترین مورد از تهدیدات لفظی است که طی سال های گذشته نیز علیه سئول و واشنگتن تکرار می شود.

مقامات کره جنوبی اما تاکنون هیچگونه واکنشی نسبت به این موضع از خود نشان نداده اند و آن را تنها "تهدید لفظی" قلمداد می کنند.

از سوی دیگر" كيتلين هايدن" سخنگوی شورای امنیت ملی ایالات متحده آمریکا در پاسخ به این تهدیدها، شامگاه جمعه، اعلام کرد، گرچه تهدیدهای پیونگ یانگ تازگی ندارد، اما کاخ سفید با جدیت تمام این تهدیدها را بررسی کرده، با همپیمان خود کره جنوبی در تماس خواهد بود.

رهبر کره شمالی روز گذشته نیز آمریکا را به حمله موشکی تهدید کرده و گفته بود که قصد دارد تمام پایگاه‌های نظامی آمریکا را با "بی رحمی" نابود کند. تحرکات اخیر کره شمالی در واکنش و اعتراض به تحریم‌ها و قطعنامه ‌‌ای است که پس از آزمایش اخیر هسته ‌ای این کشور به تصویب رسیده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید