رهبر کره شمالی: بی رحمانه به آمریکا حمله خواهیم کرد

فرمان آماده باش کیم جونگ به واحد های موشکی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کیم جونگ اون رهبر کره شمالی روز جمعه 29-3-2013 فرمان آماده باش کامل تمامی واحد های موشک های استراتژیک و توپخانه دور برد این کشور، برای حمله به آمریکا و کره جنوبی را صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه رهبر کره شمالی اعلام کرده در صورت لزوم کشورش به خاک آمریکا، پایگاههای نظامی این کشور در اقیانوس آرام و نیز کره جنوبی حمله خواهد کرد.

بر اساس این گزارش کیم جونگ این تصمیم را شب گذشته در یک جلسه اضطراری با رهبران نظامی کره شمالی اتخاذ کرده است.

رهبر کره شمالی تاکید کرده که این اقدام در واکنش به استفاده از یک فروند هواپیمای رادار گریز آمریکایی از نوع یو اس بی-2 با قابلیت حمل بمب اتمی، در مانورهای مشترک آمریکا و کره جنوبی، صورت می گیرد.

بر اساس گزارش خبرگزاری کره شمالی کیم جونگ گفته است که در صورت بروز هرگونه اقدام تحریک آمیز از سوی ایالات متحده، نیروهای کره شمالی "بی ‌رحمانه به خاک ایالات متحده و پایگاه های نظامی آن کشور در اقیانوس آرام، از جمله هاوایی و گوام، و کره جنوبی حمله خواهند کرد."

رهبر کره شمالی خاطر نشان کرد که پرواز هواپیمای یو اس بی-2 بر فراز خاک کره جنوبی "از حد نمایش قدرت فراتر رفت و نشان می دهد که آمریکایی‌ها به هر قیمتی خواهان آغاز جنگ هسته ‌ای هستند."

چند هفته پیش کره شمالی اعلام کرده بود که معاهده آتش بس با کره جنوبی را لغو کرده است. این معاهده در سال 1953 منعقد شد و به جنگ 3 ساله میان دو کشور پایان داد.

آمریکا و کره جنوبی هنوز هیچ واکنشی نسبت به تهدیدهای جدید رهبر کره شمالی از خود نشان نداده اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید