فاش شدن راز دیگری توسط یک سرباز آمریکایی از چگونگی قتل بن لادن

رهبر سابق القاعده فرصت استفاده از اسلحه خود علیه مهاجمان را نیافت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

افشای اطلاعات بیشتری از داستان چگونگی قتل اسامه بن لادن هنوز ادامه دارد ، اینبار یکی دیگر از اعضای یگان ویژه نیروی دریایی آمریکا گفته است که تنها وی به سمت رهبر سابق القاعده شلیک کرده و او را کشته است.

مجله آمریکایی "ایسکویار" این عضو یگان ویژه نیروی دریایی این کشور را تنها با نام "تک تیرانداز" معرفی کرده و افزوده که وی رهبر سابق القاعده را کشته است.

بر اساس گزارش این مجله، رهبر سابق القاعده در اثنای این عملیات ویژه تلاش کرد از اسلحه ای که در کنار او قرار داشت برای مواجهه با مهاجمان استفاده کند، اما سرعت عمل سربازان امریکایی به حدی بود که فرصت این اقدام را به او نداد.

عضو یگان وِیژه نیروی دریایی آمریکا که در عملیات قتل بن لادن شرکت کرده بود می گوید، هنگامی که مشاهده کردم بن لادن دست خود را به طرف اسلحه بُرد ، من به سمت سر وی شلیک کردم.

از سوی دیگر عضو دیگری که در عملیات قتل بن لادن شرکت داشت، در مصاحبه با سایت تلویزیون "سی .ان. ان " ضمن رد اظهارات این تک تیر انداز گفته است اسلحه رهبر القاعده پس از کشته شدنش در جای دیگری از منزل وی پیدا شد.

در دوم ماه مه 2011، یگان ویژه نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا طی عملیاتی اسامه بن لادن، بنیان ‌گذار و رهبر گروه القاعده و عامل حملات یازده سپتامبر را در منزل وی در ابیت آباد پاکستان به قتل رساندند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم