محکومیت بازداشت 20 ناظر صلح سازمان ملل در جولان توسط شورای امنیت

بازداشت کنندگان خواستار متوقف شدن آتشباری توپخانه ارتش اسد بر روستایشان شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شورای امنیت سازمان ملل متحد روز پنجشنبه 7-3-2013 بازداشت 20 ناظرصلح این شورا توسط گروهی از مخالفان مسلح سوری در بلندی های جولان را به شدت محکوم کرده خواستار آزادی فوری آنها شده است.


در همین حال هیروی لادسوس رئیس هیات سازمان ملل متحد در بلندی های جولان اعلام کرد سازمان ملل گروهی را برای بررسی شرایط و مذاکره برای آزادی ناظران صلح به منطقه فرستاده است وهم اکنون با افراد مسلح در حال مذاکره هستیم .


ادورادو دل ‎بوی، معاون سخنگوی سازمان ملل روزگذشته اعلام کرد که حدود 20 نفر از اعضای نیروهای حافظ صلح بین المللی توسط گروهی از مخالفان مسلح رژیم سوریه در منطقه مجاور به بلندی های جولان تحت اشغال اسرائیل، بازداشت شدند.


به گفته سخنگوی سازمان ملل متحد کار این افراد نظارت بر آتش بس بین سوریه و اسراییل بوده است. اما مخالفان سوریه اعلام کردند که این افراد با حضورشان در آن منطقه عملیات سرکوب مخالفان را برای ارتش اسد آسان می کردند.


گروه موسوم به شهدای "الیرموک " اعلام کردند تا زمانی که شورای امنیت ارتش سوریه را وادار نکند که آتشباری توپخانه به سوی آنان در روستای "جملا" را متوقف کند. ناظران صلح همچنان در بازداشت خواهند ماند.


روز گذشته یک فیلم ویدیویی بر روی اینترنت منتشر شد که در آن عده ای را نشان می دهد که ادعا می کردند از مخالفان سوری هستند.
گفتنی است که ناظران صلح سازمان ملل متحد از زمان برقراری آتش بس میان اسراییل و سوریه در سال 1974 تاکنون در این منطقه هستند.اسراییل بلندی های جولان را در سال 1967 به اشغال خود در آورد و از آن زمان تاکنون این منطقه را در کنترل دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید