فرمانده نیروی دریایی بریتانیا: امنیت کشورهای خلیج خط قرمز است

در گفت و گو با العربیه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مارک هامن فرمانده نیروی دریایی سلطنتی بریتانیا روز سه شنبه 19-2-2013 در مصاحبه ای با العربیه اظهارداشت :"امنیت کشورهای حوزه خلیج برای ما خط قرمز است".

وی این سخنان را در گفت و گویی با العربیه.نت در حاشیه فعالیت های نیروی دریایی ارتش بریتانیا در نمایشگاه صنایع دفاعی بین المللی آیدکس بیان کرده است.

وی با تاکید بر اهمیت اقتصادی منطقه خلیج اظهار داشت :" بریتانیا تلاش می کند که مشکلات را به طور مسالمت آمیز و از طریق گفت و گو با کشورهای مختلف، بویژه ایران حل و فصل کند، اما به هیچکس اجازه تهدید امنیت خلیج را نمی دهیم و همانطور که اشاره کردم امنیت خلیج برای ما خط قرمز است".

این فرمانده در ادامه افزود:" هم اکنون بریتانیا دارای 1200 سرباز در حال آماده باش و چهار کشتی مین روب در آبهای خلیج است.

ژنرال مارک همچنین تاکید کرد که امنیت کشورهای خلیج با امنیت بریتانیا ارتباط مستقیم دارد، چرا که ما دارای منافع مشترکی در این منطقه هستیم و هدف از حضور نیروی دریایی بریتانیا تامین امنیت، ایجاد آرامش و صلح در منطقه است.

فرمانده نیروی دریایی بریتانیا با اشاره به روابط عمیق میان کشورهای منطقه با بريتانيا بویژه کشور امارات در زمینه های نظامی گفت :" نیروی دریایی بریتانیا در زمینه های مختلف با نیروهای دریایی کشورهای منطقه همکاری نزدیک دارد. ما اکنون به منظور بالا بردن کیفیت آموزشی آنها، بر آموزش دریایی آنها نظارت داریم و به صورت مشترک عمل می کنیم".

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید