جسد کشف شده در پارکینگی در انگلستان متعلق به ریچارد سوم اعلام شد

کشف یکی از جنجالی ترین اسرار تاریخ

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
4 دقيقه (Reading time)

سال گذشته یک جمجمه انسان به همراه ستون فقرات و یک نوک سرنیزه در پارکینگی در شهر لیستر ، انگلستان پیدا شد.

تحقیقات باستان شناسی یک سال بعد نشان داد که اسکلت پیدا شده در پارکینگ مذکور قطعا متعلق به ریچارد سوم پادشاه سابق انگلستان است.
محققان DNA اسکلت را با یکی از خویشاوندان او مقایسه کردند و نتیجه آزمایش مثبت بود. خویشاوند ریچارد سوم که یک نجار 55 ساله است پس از 17 نسل به پادشاه سابق بریتانیا می رسد.

شکسپیر در نمایشنامه ای به نام همین پادشاه نام او را جاودانه کرده است.

ریچارد در سال 1485 در جنگ "بوسورت" در مرکز انگلیس کشته شد. مردی که او را شکست داد "هنریک" از خانواده "تئودور" بود که بعد از او به عنوان هنریک هفتم بر تخت سلطنت انگلیس نشست.

او پدر هنریک هشتم بود که شش زن داشت. این اقدام در انگلیس و مسیحیت اقدامی غیر عادی به شمار می رفت.

او همچنین پدر بزرگ ملکه مشهور الیزانت اول است. ملکه الیزابت هرگز ازدواج نکرده بود و به ملکه دوشیزه مشهور بود.

ریچارد آخرین پادشاه از خانواده سلطنتی پلانتاژنت انگلیس بود که پس از او خاندان "تئودور" با شاه هنریک هفتم به تخت سلطنت رسیدند.
در قرون وسطی اعتقاد عامه بر این بود که پادشاه توسط خدا به سلطنت می رسد و اگر پادشاهی سرنگون می شد مردم فکر می کردند که اهانتی به مقدسات صورت گرفته است.
اما پادشاهان خونریز و ظالم از این قاعده مستثنی بودند. آنها اگر سرنگون می شدند مردم می گفتند که آنها مرتکب گناهان بزرگی شده اند. ریچارد سوم در دوره خود به پادشاه ظالم و قاتل اطفال معروف بود.

آنگونه که می گویند او 2 برادرزاده اش ، ادوارد پنجم پادشاه 12 ساله و برادر خود ریچارد را به قتل رسانده بود.
این کشتارها که به " کشتار شاهزادگان در قلعه "معروف است از بدترین جرایمی است که به او نسبت داده می شود اما مدارک تاریخی معتبری در این زمینه وجود ندارد.
ویلیام شکسپیر شاعر و نمایشنامه نویس معروف یک نمایشنامه کامل در مورد ریچارد سوم دارد و او را پادشاهی ظالم توصیف کرده بود. در این نمایشنامه داستان" کشتار شاهزادگان در قلعه " نیز نقل شده است.

اما آیا شکسپیر در این نمایشنامه دروغ گفته یا به بیان واقعیت ها پرداخته است؟ می گویند او حتی اگر دروغ گفته باشد حداقل به شکل عمدی دروغ نگفته است. شکسپیر نمایشنامه را بر اساس گفته های کسانی که هم دوره شاه ریچارد سوم بوده اند نوشته و در عین حال معروف بوده است که شکسپیر نسبت به ملکه الیزابت و خاندان " تئودور" که خاندان بعد از "پلانتاژنت " بودند بسیار وفادار بوده است.
برخی می گویند شاه ریچارد قربانی قضاوت مورخین شده است. آنها می گویند این پادشاه از خیلی لحاظ پادشاه خوبی هم بوده است و توانست دست به اصلاحات قضایی گسترده ای بزند و بر اجرای آنها به شدت نظارت کرده بود.

این اما استدلال طرفداران ریچارد سوم آخرین پادشاه از سلسله "پلانتاژنت ها" است که بدینوسیله می خواهند او را بی گناه معرفی کنند.
به هر صورت کشف بقایای جسد او ثابت خواهد کرد که آیا او واقعا گوژپشت بوده است. دشمنان ریچارد سوم می گویند او گوژپشت بود و این نشانه ذات شیطانی یک مرد تلقی می شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید