در تدارک برای حج.. 4000 نفر نظافت صحن‌های مسجد الحرام را بر عهده دارند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بخش نظافت و فرش کردن مسجد الحرام وابسته به اداره کل امور خدمات چهارشنبه 31 ژوئیه اعلام کرد تمامی فعالیت‌های تدارکاتی برای انجام مراسم حج امسال 1440 ه. ق را به پایان رسانده است.

محمد الجابری، مدیر اداره کل امور خدمات در وب‌سایت رسمی ریاست این اداره توضیح داد که اداره کل خدمات جهت نظافت مسجد الحرام، صحن‌ها، اماکن و میدان‌های خارجی به منظور استفاده حجاج، اقدام به بکارگیری 4000 نیروی انسانی و 400 دستگاه نظافت کرده است.

الحرم

شایان ذکر است اداره نظافت و فرش کردن مسجد الحرام مسئول نظافت و پاکسازی مسجد الحرام، صحن‌ها و اماکن وابسته است و وظیفه دارد به طور 24 ساعته از طریق به کارگیری پیشرفته‌ترین دستگاه‌ها، تجهیزات و ادوات نظافت‌، اقدام به شستشو و ضدعفونی در بالاترین سطوح کرده، بهترین خدمات را به میهمانان خانه خدا ارایه دهد.

در همین راستا هفتمین دوره کمپین «خدمت به حجاج و زائرین بهترین فتخار ما است» با حمایت ریاست اداره کل امور خدمات و در میدان‌های شرقی مسجد الحرام برگزار شد و اقدام به توزیع 1000 هدیه میان حجاج و زائرین کرد این هدایا عبارت از کیفی دستی است که شامل صفحه‌های CD قرآن کریم با صوت ائمه حرمین شریفین، یک کتاب آموزشی درباره مناسک حج و استقبال با گل است.

ماهر الزهرانی، مدیر کمیته برگزار کننده این کمپین گفت فعالیت‌های اجرایی از این نوع در راستای تحقق آرمان‌های اولیاء امر است و شامل خدمتگذاری به حجاج، عمره گزاران و زائرین و استقبال، پذیرائی و مهمانداری از آنها است.

او در ادامه گفت که این فعالیت‌ها ادای واجب در رسیدگی به امور حجاج، عمره گزاران و زائرین و نیز انتقال این احساس به آنها است که آنها مهمانانی با ارزش و مورد احترام و تقدیر هستند که خدمت‌رسانی به آنها باعث عزت و افتخار این کشور و مسئولان آن است.

الزهرانی گفت که این کمپین از امروز چهارشنبه در میدان‌های شرقی مسجد الحرام با توزیع 1000 هدیه در میان میهمانان خانه خدا از طریق نرم‌افزاری کاربردی تحت عنوان «قبول هدیه‌ باعث افتخار ماست» آغاز شده که یکی از برنامه‌های بخش خدماتی است و شامل 12 برنامه می‌شود.

این برنامه در 6 مکان در درون مسجد الحرام و 3 مکان بیرونی از جمله فرودگاه ملک عبدالعزیز در جده، فرودگاه الطائف و همچنین ایستگاه قطار الحرمین به مورد اجرا گذاشته می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size