این مرد سعودی 40 سال است که از کودکان گمشده در حج نگهداری می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

یک استاد دانشگاه سعودی 40 سال است که در موسم حج به عنوان داوطلب فعالیت کرده و به نگهداری از کودکانی که حین مناسک حج از والدین یا همراهان خود جدا می‌شوند، می‌پردازد.

به گزارش خبرگزاری واس ناصر الخلیفی سال‌ها این وظیفه را به شکل داوطلبانه بر عهده می‌گرفت و در مراکز نگهداری از کودکان گمشده فعالیت می‌کرد. از سال 2010 وظیفه نگهداری از این کودکان به اردوگاه‌های راهنمایان سپرده شد و از آن زمان ناصر الخلیفی به عنوان راهنمای حجاج شروع به فعالیت کرد. او که خود زاده مکه است، از شناخت خود از این شهر استفاده کرده و به راهنمایی حجاج پرداخت.

الخلیفی سال‌هایی را که به نگهداری از کودکان گمشده گذرانده بود را زیباترین سال‌های فعالیت‌های داوطلبانه خود توصیف کرد. او در روزهای عرفه، عید قربان و بقیه روزهای حج بارها شاهد دیدار خانواده‌ها با فرزندان گمشده‌شان بود و به همراه این خانواده‌ها اشک شوق ریخته است.

این شهروند سعودی تا کنون 5 دهه به خدمت حجاج بیت‌الله الحرام پرداخته و باور دارد محول شدن این وظیفه به اردوگاه‌های راهنمایان سبب ساختارمند شدن این وظیفه و بالا رفتن کارآیی آن شده است. او در بقیه روزهای سال در دانشگاه نفت و معدن ملک فهد شهر ظهران فعالیت می‌کرد ولی سال‌هاست که بازنشسته شده و این موضوع امکان فعالیت‌های داوطلبانه بیشتری به او می‌دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم