ویدیو.. ارسال گروه‌بندی حج‌گزاران بستری در بیمارستان‌های مدینه به مشاعر مقدسه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت بهداشت سعودی پنج‌شنبه 8 اوت 23 حج‌گزار بیمار بستری شده در بیمارستان‌های مدینه منوره را گروه‌بندی کرده ارسال آنها به مشاعر مقدسه را آغاز کرد.
در کاروان اعزامی از سوی وزارت بهداشت به مشاعر مقدسه یک پزشک و یک پرستار هر بیمار را همراهی می‌کنند.

همچنین 30 آمبولانس مجهز به جدیدترین تکنولوژی‌ کاروان بیماران بستری گروه‌بندی اعزامی به مشاعر مقدسه را همراهی می‌کنند.

امسال و برای اولین بار یک هلی‌کوپتر خدمات اورژانس هوایی کاروان گروه‌بندی شده حج‌گزاران بستری شده در بیمارستان‌های مدینه منوره را همراهی می‌کند و تاکنون یک زن حج‌گزار افغانی را به مکه مکرمه انتقال داد تا فریضه حج را به جای آورد.

شایان ذکر است دولت سعودی «تفویج» یا گروه‎بندی حج‌گزاران بیمار و بستری شده را با خودروهای اورژانس به سوی مشاعر مقدسه انجام و مراقبت‌های پزشکی را برای آنها فراهم می‌کند تا فرصت ادای فریضه حج را به علت بیماری و بستری شدن در بیمارستان‌ها از دست ندهند.

از سویی دیگر وزارت بهداشت سعودی در همین رابطه اعلام کرد که بیمارستان‌ها و مراکز درمانی در مکه مکرمه و مدینه منوره پیشرفته‌ترین خدمات تخصصی را برای حج‌گزاران امسال 1440هـ. فراهم می‌کنند.

در بیانیه وزارت بهداشت سعودی آمده است که تعداد حج‌گزارانی که از روز اول ماه ذیقعده تا روز 6 ذیحجه از خدمات درمانی در بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی در مکه مکرمه و مدینه منوره استفاده کرده‌اند بالغ بر 299 هزار و 557 نفر حج‌گزار زن و مرد است.

این وزارتخانه اعلام کرد که 25 عمل جراحی قلب باز و 587 آنژیوگرافی قلب و 1615 عملیات دیالیز و 65 عمل آندوسکوپی و 393 عمل‌ جراحی مختلف برای حج‌گزاران صورت گرفته است.
همچنین 2044 تن از حجاج به بیمارستان‌ها منتقل شده و 7 مورد زایمان انجام شده است.
از سویی دیگر محمد عبدالعالی سخنگوی رسمی وزارت بهداشت سعودی پنج‌شنبه 8 اوت در یک کنفرانس خبری اعلام کرد که تاکنون هیچ‌گونه حالت ابتلا به بیماری‌های واگیردار در موسم حج امسال گزارش نشده است و سلامتی حج‌گزاران را اطمینان بخش گزارش کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم