سعودی: با رؤیت هلال ماه ذیحجه.. 11 اوت اولین روز عید قربان خواهد بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دادگاه عالی پادشاهی عربی سعودی روز پنج‌شنبه یکم اوت با تایید رؤیت هلال، فردا جمعه 2 اوت 2019 را یکم ماه ذیحجه، روز شنبه 10 اوت را مصادف با روز عرفه و 11 اوت را اولین روز عید قربان اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس)، رصدخانه دانشگاه المجمعه در «حوطه سدیر» رؤیت هلال ماه ذیحجه را اعلام کرد، بنا بر این اولین روز عید قربان امسال مصادف با روز یکشنبه 11 اوت خواهد بود.

حساب کاربری رسمی دانشگاه المجمعه در شبکه اجتماعی توئیتر نوشت: «امروز پنج‌شنبه هلال ماه ذیحجه در رصدخانه دانشگاه المجمعه در حوطه سدیر رؤیت شد».

دادگاه عالی سعودی پیش‌تر در بیانیه‌ای «شامگاه پنج‌شنبه از عموم مسلمانان در تمامی نقاط پادشاهی دعوت کرد تا اقدام به استهلال برای ماه ذیحجه کنند».

دادگاه عالی در این بیانیه گفت: «از هر کسی که هلال را با چشم غیرمسلح یا با دوربین‌ها ببیند خواهشمندیم به نزدیکترین دادگاه اطلاع دهد و شهادت‌نامه خود را به دادگاه تقدیم یا با نزدیک‌ترین مرکز تماس بگیرد تا او را در رسیدن به دادگاه کمک کند».

پیش از این انستیتو ملی تحقیقات ستاره‌شناسی و ژئوفیزیک در قاهره مصر تاکید کرد که محاسبات فلکی انجام شده توسط دانشمندان این انستیتو نشان می‌دهد که روز جمعه 2 اوت مصادف با اول ماه ذیحجه خواهد بود و بنا بر محاسبات این انستیتو اولین روز عید قربان مصادف با روز یکشنبه 11 اوت خواهد بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم