برای اولین بار یک خودروی بدون سرنشین از پلیس کمک خواست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک خودروی سواری BMW که ترمز دستیش کشیده نشده بود و دنده اش در حالت پارکینگ نبود، براه افتاد و پس از اصابت به حصار خانه ای، بطور اتوماتیک با تلفن اضطراری پلیس تماس گرفت و تقاضای کمک کرد.

به گزارش روزنامه نروژی VG حادثه در نزدیکی شهر "درامن" نروژ اتفاق افتاد و توسط روزنامه اینترنتی، Drammens Tidende به عنوان اولین نوع از این حوادث در جهان، گزارش شد.

فراموش کردن ترمز دستی

حدود ساعت 7.5 صبح 31-3-2014، خودروی نسبتا نوی BMW از روی چمن به سوی حصار منزل حرکت کرد. زیر حصار یک جاده ماشین رو و پیاده رویی وجود دارد که افراد زیادی در آن قدم می زنند، اما از شانس خوش، خودرو در برخورد با دیواره حصار متوقف شد و به طور خودکار به شماره اضطراری پلیس زنگ زد و تقاضای کمک کرد!

براساس همین گزارش ، "شییل رئیدار جوهانسن" فرمانده عملیات پلیس استان "بوسکه رود" نروژ، پس از بازدید از محل حادثه اعلام کرد مالک یا راننده خودرو فراموش کرده بود ترمز دستی را بکشد یا دنده اتوماتیک را در حالت توقف قرار دهد، به همین دلیل خودرو خودبخود شروع به حرکت می کند که خوشبختانه به خیر می گذرد. این خودرو پس از اصابت با حصار در لبه دیوار آویزان می شود. پس از آن سیستم هشدار دهنده اتوماتیک خودرو به کار افتاد و به پلیس زنگ می زند.

سیستم تلفن خودکار در خودروها

سیستم تلفن خودکار، برای شرایط اضطراری در خودروها و برای زمانی نصب شده که در صورت حادثه ای، راننده یا سرنشینان خودشان نتوانند شماره گیری کنند، و این سیستم به کار می افتد تا از پلیس و مراکز کمک رسانی تقاضای کمک بکند.

فرمانده عملیات به روزنامه نروژی گفت: "یکی از اپراتورهای ما این تماس را گرفت، از آن سوی مکالمه چیزی شنیده نشد، تا اینکه صدای مردی آمد که می گفت: "صدمات انسانی بوجود نیامده است".

یک سری خودروها دارای این سیستم اضطراری هستند. این سیستم هنگامی که حادثه ترافیکی، دستبرد و یا خرابکاری اتفاق بیافتد، به کار می افتد و در تماس با تلفن اضطراری پلیس ، موقعیت جغرافیایی خود را از راه سیستم موبایل و ماهواره اعلام می کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید