آمریکا ارسال کمک مالی به طالبان را تکذیب کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

متیو میلر، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، گزارش‌ها درباره ارسال کمک مالی به طالبان در افغانستان را رد کرد.میلر در این نشست خبری که چهارشنبه 20 سرطان (تیر) برگزار شد، گفت: «ما هیچ کمک مالی به طالبان نمی‌فرستیم. این کاملا نادرست است.»

در این نشست خبری یک خبرنگار به «کمک 800 میلیون دلاری سازمان ملل متحد و کمک 300 میلیون‌دلاری وزارت خارجه آمریکا به طالبان» اشاره کرد که میلر در پاسخ، ادعای طالبان درباره حضور 90 هزار معلم زن در افغانستان را تکذیب و تاکید کرد زنان در این کشور «خانه‌نشین» شده‌اند.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با اشاره به گزارش اخیر سازمان ملل مبنی بر نقض حقوق بشر، به ویژه حقوق زنان و دختران در افغانستان گفت: «ما به نظارت دقیق بر رفتار طالبان با مردم افغانستان، به ویژه رفتار آن‌ها با زنان و دختران ادامه می‌دهیم. ایالات متحده از طالبان انتظار دارد به تعهدات خود در قبال مردم افغانستان و جامعه جهانی عمل کند.»

گزارش سازمان ملل

دفتر نمایندگی سازمان ملل متحد در افغانستان (یوناما) به‌تازگی با انتشار گزارشی درباره کارنامه وزارت «امر به معروف و نهی از منکر طالبان»، این گروه را به نقض حقوق بشر و آزادی‌های اساسی شهروندان متهم کرد.

در گزارش یوناما آمده است: «ماموران خودسر امر به معروف طالبان دست‌کم هزار و 33 بار اقدام به مجازات خودسرانه کرده‌اند. از این میان، 205 مورد سوءرفتار با زنان و 828 مورد با مردان بوده است.»

یوناما در این گزارش که سه‌شنبه منتشر شد، نسبت به افزایش صلاحیت‌های وزارت «امر به معروف و نهی از منکر» طالبان ابراز نگرانی کرد.

دفتر نمایندگی سازمان ملل در افغانستان اعلام کرد که «اقدامات این وزارت تاثیر منفی در برخورداری شهروندان، به‌ویژه زنان، از حقوق و آزادی‌های بنیادین داشته است.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید