دیدبان امنیت افغانستان: طی سه ماه 217 تن در کشور کشته شدند

دیدبان امنیت افغانستان: طی سه ماه گذشته، 94 رویداد امنیتی رخ داده که بیشتر آن‌ها در شهر کابل 47 رویداد، 11 رویداد در هرات، 9 رویداد در بغلان و 5 رویداد در تخار به ثبت رسیده‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

نهاد «دیدبان امنیت افغانستان» در گزارش جدید از وضعیت امنیتی این کشور اعلام کرد که طی سه ماه گذشته، 217 نفر در رویدادهای امنیتی کشته و 212 نفر دیگر زخمی شده‌اند.

بر اساس گزارش «دیدبان امنیت افغانستان» که یکشنبه 17 سرطان (تیر) منتشر شد، طی سه ماه گذشته، 94 رویداد امنیتی رخ داده است که بیشتر آن‌ها در شهر کابل 47 رویداد، 11 رویداد در هرات، 9 رویداد در بغلان و 5 رویداد در تخار به ثبت رسیده‌اند.

بر بنیاد این گزارش، در نتیجه این حملات، 180 عضو طالبان کشته شده و 168 تن دیگر آنان زخم برداشته‌‌اند.

در این گزارش همچنان آمده است که در نتیجه این حملات 18 غیرنظامی کشته شده‌ و 29 غیرنظامی دیگر زخمی شده‌اند.

در گزارش همچنین آمده است که طی این سه ماه، گروه «داعش خراسان» 6 حمله، «جبهه آزادی افغانستان» 19 حمله، «جبهه مقاومت ملی افغانستان» 57 حمله و «گروه‌های ناشناخته» 9 حمله انجام داده‌اند که بیشتر اهداف این حملات، افراد و مواضع طالبان بوده‌ است.

در گزارش آمده است، طی این سه ماه، سه حمله توسط هواپیماهای بدون‌سرنشین در مناطق مرزی افغانستان با پاکستان در امتداد «خط دیورند» انجام شده که در این حملات نیز 16عضو تحریک طالبان پاکستان (تی‌تی‌پی) کشته شدند.

گروه طالبان تاکنون در این باره اظهارنظری نکرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید