افغانستان؛ سیل در بامیان جان 17 نفر را گرفت

سیل در بدخشان سبب تخریب 30 خانه و بیش از 300 جریب زمین کشاورزی شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

عبدالصبور سیغانی، سخنگوی والی (استاندار) طالبان در ولایت (استان) بامیان در مرکز افغانستان، از جان باختن 17 نفر در پی سیلاب در این ولایت خبر داد.

شبکه تلویزیونی «طلوع نیوز»، پنج‌‌شنبه 7 سرطان (تیر) به نقل از سیغانی نوشت، در پی سیلاب در مناطق «هزاران چشمه»، «دزدان چشمه» و «پودینه‌تو» ولسوالی (شهرستان) یکاولنگ نمبر یک، 17 نفر که اعضای دو خانواده هستند جان باختند.

بر بنیاد اظهارات سخنگوی والی بامیان تا کنون جسد هفت تن آنان پیدا شده و بقیه مفقود هستند.

همزمان محمد اکرم اکبری، رئیس رسیدگی به رویدادهای طبیعی طالبان در ولایت بدخشان در شمال این کشور نیز از خسارات مالی در پی سیلاب‌ها در این ولایت خبر داد.

به گفته او در این سیلاب‌ها 30 خانه مسکونی به گونه کامل یا جزئی تخریب شدند همچنان سیلاب سبب تخریب بیش از 300 جریب زمین کشاورزی، ساختمان یک مکتب (مدرسه)، سه مسجد و چندین کانال آب زراعتی شده است.

از آغاز سال جاری تا کنون مناطق مختلف افغانستان شاهد سیلاب‌های ویرانگر بود که جان ده‌ها تن را گرفت و خسارات هنگفت مالی برجای گذاشت.

پیش‌تر برنامه جهانی غذا اعلام کرد که برای بازسازی معیشت خانواده‌های آسیب‌دیده در مناطق سیل‌زده افغانستان به 14.5 میلیون دالر (دلار) بودجه نیاز دارد.

برنامه جهانی غذا، دوشنبه 14 جوزا (خرداد)، در صفحه «ایکس» خود نوشت تا کنون به بیش از 65 هزار نفر در مناطق سیل‌زده این کشور کمک کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید