شنیده شدن صدای انفجار در پایتخت افغانستان

«جبهه مقاومت ملی» در افغانستان در گزارشی مدعی شد که نیروهای این گروه مسلح طی دو حمله جداگانه بر مواضع نیروهای طالبان در شهر کابل، 6 عضو این گروه را کشتند و یکی دیگر را زخمی کرده‌‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع خبری از افغانستان شامگاه سه‌شنبه 5 سرطان (تیر) از شنیده شدن صدای وقوع انفجاری در شهر کابل خبر دادند.

باشنده‌گان کابل نیز در شبکه‌های اجتماعی از شنیده شدن صدای انفجار در این شهر خبر دادند.

به گفته این منابع صدای انفجار ساعت 20:30 شامگاه سه‌شنبه در محدوده بین «چهارراهی شهید» و خیابان پنجم «پروژه تایمنی» شنیده شده و نیروهای طالبان این جاده را مسدود کردند.

این در حالی است که برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی شنیده شدن صدای انفجار را در مربوطات حوزه پانزدهم امنیتی شهر کابل و برخی دیگر در حوزه دهم امنیتی پایتخت افغانستان گزارش کرده‌اند.

در همین راستا یک حساب‌ کاربری متعلق به گروه‌ موسوم به «جبهه مقاومت ملی» در افغانستان شامگاه سه‌شنبه در گزارشی مدعی شد که نیروهای این گروه مسلح طی دو حمله جداگانه بر مواضع نیروهای طالبان در شهر کابل، 6 عضو این گروه حاکم بر افغانستان را کشتند و یکی دیگر را زخمی کرده‌‌اند.

بنا به این گزارش نخستین حمله نیروهای جبهه مقاومت ملی، ساعت 8:25 شام بر محل‌بازرسی ملیشه‌های گروه طالبان در نزدیکی جکشن برق، ساحه «خیرخانه» از مربوطات حوزه 15 شهر کابل موفقانه انجام شد که در نتیجه آن 2 سرباز طالبان کشته و یکی دیگر زخمی شد.

همچنین گفته شده است که همزمان با نخستین حمله، نیروهای جبهه مقاومت ملی ساعت 8:30 شام، واسطه حامل نیروهای استخبارات طالبان را در عقب گمرک، ساحه «پارک‌های صنعتی» از مربوطات حوزه 9 امنیتی شهر کابل مورد هدف قرار دادند که در نتیجه آن 4 عضو گروه طالبان کشته شدند و همچنان واسطه نقلیه‌ی آنها نیز منهدم شد.

بنا بر تاکید این گروه اپوزیسیون مسلح در افغانستان، در این دو عملیات‌ به افراد ملکی و نیروهای جبهه مقاومت ملی هیچ‌گونه آسیبی نرسیده است.

حکومت طالبان اما تاکنون درباره این مدعا اظهارنظری نکرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید