آلمان: به زودی راه‌هایی برای اخراج مهاجران به افغانستان و سوریه پیدا می‌کنیم

وزیر داخله آلمان: در حال انجام گفت‌وگوهایی جدی هستیم و اطمینان داریم که می‌توان به توافقی در این رابطه دست یافت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزیر داخله (کشور) آلمان در اظهاراتی گفت که برلین به زودی راه‌هایی برای اخراج مهاجران به افغانستان و سوریه پیدا می‌کند.

به گزارش «دویچه وله»، نانسی فئزر، وزیر داخله آلمان پنج‌شنبه 31 جوزا (خرداد) در نشستی با وزیران داخله همه 16 ایالت این کشور گفت: « در حال انجام گفت‌وگوهایی جدی هستیم و اطمینان داریم که می‌توان به توافقی در این رابطه دست یافت.»

فئزر در این نشست تاکید کرد: «مساله در مورد اخراج یک گروه کوچکی از مهاجران است.»

بر بنیاد این گزارش، منظور اخراج آن عده از مهاجرانی است که مرتکب جرایم سنگین شده یا برای امنیت آلمان خطرناک تلقی می‌شوند.

به گفته وی، آلمان بررسی می‌کند که اخراج مهاجران مجرم و خطرساز افغان از طریق کشورهای همسایه افغانستان تا چه حدی ممکن است.

در گزارش «دویچه وله» آمده است که «دلیل این اقدام این است که حکومت آلمان رابطه دیپلماتیک با اداره طالبان در افغانستان ندارد.»

اخیرا پس از آن‌که یک جوان 25 ساله افغان با ضربات چاقو به 5 نفر در شهر مانهایم آلمان حمله کرد، بحث اخراج پناهجویان افغان و سوری دوباره در این کشور داغ شده است.

آلمان اخراج به افغانستان را با به دست گرفتن قدرت توسط طالبان در سال 2021 به حالت تعلیق درآورد و از سرگیری اخراج به افغانستان مستلزم توافق رسمی با طالبان است. اما آلمان دولت طالبان را به رسمیت نمی‌شناسد، بنابراین برلین نمی‌تواند رسماً با طالبان توافقنامه‌ای برای بازگشت افغان‌ها به کشورشان امضا کند.

گفتنی است که مطابق قانون آلمان، جنایتکاران محکوم به سوریه نیز اخراج نمی‌شوند، زیرا از سال 2011 جنگ داخلی در آنجا جریان دارد.

اما وزیر داخله آلمان تاکید کرد که به زودی راه‌هایی برای اخراج مهاجران به افغانستان و سوریه پیدا می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید