کشته شدن یک فرمانده ارشد گروه «تحریک طالبان پاکستان» در کنر افغانستان

رسانه‌های پاکستانی: گمان می‌رود فرد کشته شده از افراد خاص عظمت الله محسود، رهبر تحریک طالبان پاکستان بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

رسانه‌‌های پاکستانی از کشته شدن یک فرمانده کلیدی تحریک طالبان پاکستان به نام عبدالمنان ملقب به حکیم الله در ولایت (استان) کنر افغانستان خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری پاکستانی «سما»، به دلیل درگیری‌های داخلی بین اعضای تحریک طالبان پاکستان در افغانستان، روز به روز فرماندهان این گروه به طور مرموزی کشته می‌شوند.

بر اساس این گزارش، عبدالمنان در سازماندهی فعالیت‌های ضد‌امنیتی و حمله به پست‌های بازرسی پلیس در پاکستان نقش داشته است.
در گزارش آمده است: «گمان می‌رود که او از افراد خاص عظمت الله محسود، رهبر تحریک طالبان پاکستان بود.»

در گزارش همچنان آمده است: «کشته شدن این فرمانده کلیدی تحریک طالبان پاکستان در کنر دلیل روشنی بر حضور تحریک طالبان پاکستان در افغانستان است.»

طالبان افغانستان تاکنون در این باره اظهارنظری نکرده است.
گفتنی است که یک هفته قبل نیز دو عضو ارشد دیگر تحریک طالبان پاکستانی در ولایت خوست افغانستان توسط افراد ناشناس کشته شدند.

نگرانی از سلاح‌های تحریک طالبان

این در حالی است که منیر اکرم، نماینده پاکستان در سازمان ملل متحد در نشستی روز سه‌شنبه 29 جوزا (خرداد) خواهان راه‌اندازی کارزاری برای ضبط سلاح‌های موجود نزد گروه‌های «تروریستی» از جمله تحریک طالبان پاکستان شد.

روزنامه «دان» پاکستان گزارش داد، نماینده این کشور در سازمان ملل ضمن ابراز نگرانی درباره سلاح‌های مدرن موجود نزد گروه‌هایی نظیر تحریک طالبان پاکستان، خواستار آن شد تا درباره نحوه دسترسی این گروه‌ها به چنین تسلیحات پیشرفته‌ای تحقیق شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید