رهبر طالبان: اگر همه متحد شوند من را برکنار کنند خوشحال می‌شوم

گزارش‌های مبنی بر وجود اختلاف میان اعضای طالبان وجود دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

هبت‌الله آخندزاده، رهبر گروه طالبان در سخنرانی خود به مناسبت عید قربان بر «اتفاق و اتحاد» میان مردم تاکید کرد و گفت اگر یک روز همه متفق شوند و او را برکنار کنند خوشحال می‌شود اما از اختلاف و تفرقه خوشحال نیست.

رادیو تلویوزیون ملی تحت نظارت طالبان، دوشنبه 28 جوزا (خرداد) یک نوار صوتی 23 دقیقه‌ای منتسب به سخنرانی آخندزاده در شهر قندهار را منتشر کرد و گفت او در آنجا نماز عید را امامت و سخنرانی کرده است.

او در این سخنرانی از مخاطبان خود به‌عنوان «برادران مسلمان» یاد کرد و خواستار اتفاق، اتحاد و همبستگی میان مسلمان شد.

رهبر طالبان گفت: «من این نمی‌خواهم که در داخل و بیرون نظام، مسلمانان عام و خاص باشند، من اختلاف‌شان را نمی‌خواهم. اگر یک روز همه به من متفق شوند، [یا] من را از این منصب دور و معزول کنند، من به این خوشحال هستم، ولی به این خوش نیستم که در بین شان اختلاف و تفرقه باشد.»

آخندزاده در بخشی از صحبت‌های خود از اعضای طالبان، عالمان دین و مردم عام خواست اختلافات‌شان را کنار بگذارند زیرا از آن، تنها دشمن «سود» می‌برد.

این در حالی است که گزارش‌های مبنی بر وجود اختلاف میان اعضای طالبان وجود دارد.

هفته گذشته شورای تحقیقات بین‌المللی امور مذهبی در پژوهش جدید خود نوشت، طالبان در میان خود اختلافات متفاوتی دارد و یک گروه یکپارچه نیست.

بر بنیاد گزارش این سازمان پاکستانی، رهبران و اعضای طالبان در میان خود تفاوت‌ها و اختلاف‌های ایدیولوژیک، قبیله‌ای-منطقه‌ای و سازمانی دارند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید