طالبان طی دو ماه گذشته در افغانستان 150 تن را در ملاءعام شلاق زد

این تعداد افراد توسط نیروهای طالبان در ولایت‌های سرپل، قندهار، پکتیکا، غزنی، نیمروز، غور، کندز، بدخشان، بامیان، کابل، پکتیا، پروان، کاپیسا، پنجشیر، جوزجان و خوست شلاق زده‌ شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

گروه طالبان در افغانستان طی دو ماه گذشته 150 تن را در ولایات مختلف این کشور در ملاء‌عام شلاق زد.

شبکه خبری «آمو» بر اساس آمار‌های گردآوری شده توسط این شبکه نوشته است که ماموران طالبان تنها ظرف 44 روز گذشته 150 تن را در 16 ولایت افغانستان در ملاء‌عام شلاق زدند.

در این گزارش آمده است که مقامات طالبان در 44 روز اخیر از به شلاق بستن 150 تن به شمول 14 زن خبر داده‌اند.

این تعداد افراد در ولایت‌های سرپل، قندهار، پکتیکا، غزنی، نیمروز، غور، کندز، بدخشان، بامیان، کابل؛ پکتیا، پروان، کاپیسا، پنجشیر، جوزجان و خوست شلاق زده‌ شدند.

بر بنیاد اعلامیه‌های دادگاه عالی طالبان، این افرادی به اتهام‌های «زنا، سرقت، فرار از منزل و استفاده جویی‌ها» شلاق زده شدند.

ماموران گروه طالبان در 15 ثور سال روان 63 تن به شمول 14 زن را در یک روز به گونه‌ «دسته جمعی» تنها در ولایت سرپل شلاق زدند.

سازمان‌های حقوق بشری به شمول سازمان ملل متحد چندین بار از طالبان خواستند تا از اجرای احکام اعدام، شلاق و سنگسار در ملاء‌عام دست بردارد.

وزارت خارجه طالبان اما یک سال قبل در پاسخ اعلام کرد که «قوانین افغانستان بر اساس قوانین و دستورالعمل های اسلامی تعیین می‌شود و اکثریت قریب به اتفاق مردم افغانستان از این قوانین پیروی می‌کنند.»

طالبان به‌رغم وعده‌های اولیه مبنی بر تشکیل حکومتی معتدل‌تر نسبت به دوره قبلی خود، پس از به قدرت رسیدن، اجرای چنین مجازات‌هایی را آغاز کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید